Ширак у Києві похвалився добрим слухом

Головне, про що сторони домовилися, — це створення змішаної економічної комісії (хоча в планах ішлося про створення механізму консультацій між президентами, та, видно, час іще не настав) та проведення наступного року днів української культури у Франції.
Іще Ширак пообіцяв Кучмі ініціювати скликання спеціального засідання «сімки», щоб визначитися з фінансуванням добудови блоків Хмельницької та Рівненської АЕС. Це, у свою чергу, дасть Україні змогу закрити Чорнобильську станцію у визначені терміни: до кінця 2000 року. Саме Франція цього домагалася найактивніше.
«Ми у Франції добре чуємо, що кажуть в Україні», — заявив Ширак на прес-конференції. Треба думати, що враховані образи Києва, пов'язані з тим, що французькі лідери досі обминали Україну десятою дорогою. Але поки що мовлено занадто багато загальних слів, щоб можна було казати про революцію у відносинах.
Так, Ширак кілька разів повторив, що саме зараз у Франції з'являється «дух довіри» до України, але в цьому ще потрібно буде переконати французький бізнес, який уважно стежить за судовим процесом компанії «Ляфарж» в Україні. Вона виграла тендер у Львівській області, але не змогла реалізувати своїх намірів.
Франція, за словами її президента, хоче завтра бачити Україну сильною, але для цього вона сама має докласти зусиль, і Париж підтримуватиме прагнення Києва набути статусу асоційованого члена Європейського Союзу. І ще. Франція стверджує, що готова будувати Європу без кордонів. Тільки Україні треба ще підрости — адаптуватися до вимог ЄС і таке інше.
Іще президенти обговорили шанси АН-70 у Франції. Шанси, що Україна з Росією та «Даймлер-Бенц аероспейс» переможуть з ним у тендері на початку наступного року, вважають в українському уряді, високі, бо показники АН-70 кращі за характеристики американського С-130, а затрати нижчі.
От, власне, і все. Головне у візиті Ширака — те, що він перший і, мабуть, уже не останній. А перший крок — завжди найважчий.