Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сім’я для майбутніх дорослих

14 березня, 00:00

Учора в Українському інституті соціальних досліджень обговорювалася проблема підготовки вихованців шкіл-інтернатів до самостійного життя. Розглядалися можливості формування життєвих навичок дітей ще під час перебування їх у школах-інтернатах. Йшлося про соціальні послуги з адаптації випускників до нового життя, які б не сприймалися молодими людьми як втручання в їхній особистісний простір. За результатами досліджень інституту, тільки близько 18% вихованців шкіл-інтернатів мають уявлення про своє доросле самостійне життя. Однак впевнені, що в майбутньому все для себе зможуть робити самі, тільки п’ять відсотків опитаних дітей. Думки про життя за стінами інтернату у 93% учнів викликають велику тривогу і навіть страх. Для рішення цієї проблеми в Україні розробляються різні нові технології по підготовці дітей до переходу в доросле життя. Це і прийомні родини, і консультативна соціальна допомога за телефоном довіри, створення прийомних родин для тимчасового перебування дітей, проведення навчального курсу в інтернатах для учнів випускних класів.

Цікавим у цьому відношенні виявився досвід Міжнародної благодійної фундації «Отчий дім», де кореспонденти «Дня» побували напередодні. У цій організації, що працює як реабілітаційний центр для дітей, позбавлених необхідної батьківської опіки, підросли свої випускники. Перший досвід переведення діток у статус дорослих виявився не дуже успішним і довелося шукати нові шляхи.

Було збудовано ще одну будівлю, в якій найближчим часом розміститься шість «квартир» сімейного типу, щось схоже на відомі нам дитячі будинки сімейного типу. Прийомні мама і тато виховуватимуть у своїй «квартирі» по десятку дітлахів, а допомагати їм у цьому буде гувернер-вихователь. Все життя плинутиме за законами звичайної сім’ї, де все робитиметься і вирішуватиметься спільно. Від ведення бюджету, пошуку джерел його поповнення, приготування їжі, організації відпочинку, нагляду старших за молодшими. Подружжя Корнейко як автори проекту вважають, що навіть маленькі діти повинні помічати, як «тане» на невимкненій вчасно лампочці їхнє морозиво або з незакритого крана разом з непотрібним нікому потоком води «упливає» квиток у цирк. Щоб прищепити дітям навички виживання у нашому непростому світі, у разі проблем з фінансами їм пропонується вирішувати їх власноруч. Для цього відкрито швейну і столярну майстерні, кожна сім’я отримає свою ділянку землі на спільному полі. Ці ресурси можна задіяти безпосередньо для виготовлення чогось для потреб сім’ї, а також для створення товарів на продаж. Вибір шляху залишиться за кожною конкретною великою сім’єю.

Діти, які подорослішали, самі вибиратимуть, залишатися їм молодшими наставниками у своїх сім’ях чи перебиратися в гуртожиток, який задумано створити у сусідньому населеному пункті. Уже проведено переговори з місцевою владою і вирішено: кімнати робити двомісними, щоб і молодим сім’ям було де розпочати спільне життя, і несімейним молодим людям мати свій дах над головою, принаймні, на перший час.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати