Слідство по переділу власності триває

— Чи достатньо у прокуратури підстав для затримання начальника виконавчої служби одного зі столичних районів?
— На сьогоднішній день нами виконано всі основні слідчі дії, які підтвердили її причетність до скоєння цього злочину. Не буду конкретно перераховувати всі нами зафіксовані дії з боку цієї людини. Підсумком її дій був продаж 49% СП «Росава» двом офшорним компаніям за ціною, яка у 25 різів менша за номінальну. Причетність цих компаній до злочину ми сьогодні перевіряємо. Хочу нагадати, що Генпрокуратурою ще в червні минулого року на матеріалах дослідчої перевірки була порушена кримінальна справа за ознаками перевищення повноважень посадовими особами Міністерства юстиції України, а також Державної виконавчої служби про виконаннi рішення Арбітражного суду Київської області про стягнення майна «Росави» на користь восьми кредиторів. Для нас не було ніяких труднощів з’ясувати причетність. Адже в першу чергу вилучено виконавче провадження. До речі, нами достовірно встановлено, що це виконавче провадження було передано в один із районів міста Києва незаконно. Але про це ми будемо говорити пізніше, бо слідство продовжується.
— Ви затримали виконавця. Чи є у вас інформація про реальних авторів тіньової приватизації заводу?
— Інформація вже є. Але для того, щоб сказати конкретно, ми повинні дочекатися виконання наших клопотань. Ми їх направили в кілька іноземних держав. Отримані відповіді дадуть нам інформацію, хто стоїть за цим незаконним продажем акцій.
— Як відреагувала начальник виконавчої служби на затримання?
— При затриманні ця людина вдавалася до неодноразового виклику, «швидкої медичної допомоги», щоб поставити слідство в глухий кут. Але це не вдалося. При ній вилучили понад 30 тисяч доларів готівкою. Вона заявляє, що має високих покровителів, і що вона має надію шляхом здійснення тиску цих покровителів на суд уникнути притягнення до кримінальної відповідальності. Але слідство ми продовжуємо, і думаю, зможемо довести до логічного завершення.
— А ви самі, просто по- людськи, не побоюєтесь цих високих покровителів?
— Навряд чи на прокуратуру зможуть тиснути. Але маю побоювання, що такий тиск може бути вчинений на суд.
— Вам не здається, що саме розслідування цієї справи дещо затягнулося?
— Розслідування по факту незаконного продажу 49% СП «Росава» дійсно затрималось. Але це пов’язане з необхідністю провести кілька дуже складних експертиз документів. Також призначено, і на сьогодні ще не завершено, багато почеркознавчих експертиз.
— Чи ті «високі покровителі» не чинили тиск на саме слідство?
— Слідчі при розслідуваннi цієї справи зіткнулись з дуже багатьма перешкодами. Я поки що не хочу про них говорити, щоб мене не звинуватили в розголошенні даних попереднього слідства. Але те, що це факт, не викликає жодних сумнівів. І я як прокурор, який здійснює нагляд, знаю про це достовірно.
— Чи слід очікувати новин про розслідування інших справ щодо тіньової приватизації? Адже Генеральний прокурор Михайло Потебенько публічно обіцяв конкретні результати вже найближчим часом.
— Крім «Росави», ми зібрали достатньо інформації про ще кілька об’єктів, пов’язаних з незаконною, на нашу думку, пр иватизацією. Я маю на увазі перш за все продаж трьох електростанцій «Донбасенерго», а також приватизацію «Луганськобленерго». Справа по «Донбасенерго» розслідуєт ься Генеральною прокуратурою з участю слідчих Донецької області. Там вся проблема в тому, що суди Донецької області, як загальної юрисдикції, так і господарські, винесли ряд рішень, якими узаконили дії Державної виконавчої служби і підприємства «Укрспецюст». Тому на сьогоднішній день прокуратура змушена, виконавши необхідні слідчі дії, чекати, поки у касаційній інстанції ці рішення судів будуть скасовані. Тільки після того слідство зможе прийняти остаточне рішення по справі. Інформація про те, хто за цим усім стоїть, у нас є.
Розслідуванню справи щодо приватизації «Луганськобленерго» зашкодило рішення судді Печерського району Києва, яка за скаргою одного акціонера заборонила Фонду держмайна провести оцінку майна цього підприємства. А Фонд, у свою чергу, хотів провести цю оцінку на підставі постанови прокуратури Луганської області. Оцінка була необхідна для встановлення реальної ціни майна, яке було продане. За версією прокуратури Луганської області, це майно було продане за ціною вдвічі меншою від її ринкової вартості. Експертиза досі не почалась.
— Розслідування заблоковані судами, чи тими, хто зміг ці суди купити?
— Частина судів дійсно блокує розслідування кримінальних справ, особливо, коли це стосується приватизації майна.