Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Субсидії перевірять і в Києві

20 липня, 00:00

Нещодавно було підписане розпорядження київського міського голови Олександра Омельченка про проведення перевірки особових справ одержувачів субсидій у столиці, достовірність наданої для призначення субсидій інформації про вартість житлово-комунальних послуг, майнове становище і прибутки громадян. Детальніше про причини та можливі результати створення робочої групи — у коментарях експертів.

Людмила ПОДУСТ, заступник начальника головного управління соціального захисту населення міста Києва — начальник управління субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги:

— Розпорядження київського голови Олександра Омельченко має на меті посилення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів. Зумовлено воно листом від Міністерства праці та соціальної політики до Кабінету Міністрів України щодо удосконалення механізму надання субсидій та пільг з оплати житлово-комунальних послуг. Так, у ході експерименту, проведеного в Чернігівській області, було перевірено майновий стан та прибутки громадян, що отримують субсидії. Враховуючи позитивний досвід експерименту, і було підисано розпорядження О. Омельченка про створення робочих груп з перевірки організації призначення субсидій та майнового стану громадян, якi їх отримують. Перевірки будуть проводитись вибірково, але ми вже маємо деякий досвід і будемо перевіряти сумнівну інформацію, що була нам подана громадянами. Такі перевірки дають результати і виявляють порушення у наданні субсидій, в таких випадках гроші повертаються в місцеві бюджети. До того ж взаємодія із різними контролюючими органами дає і інші результати, які підвищують ефективність використання бюджетних коштів, що спрямовані на фінансування субсидій.

Елла ЛІБАНОВА, доктор економічних наук, завідуюча відділом вивчення людського розвитку Ради з вивчення продуктивних сил НАНУ:

— Саме по собі рішення про перевірку достовірності, наданої для призначення субсидій інформації про вартість житлово-комунальних послуг, майнове становище та прибутки громадян, підписане київським мером, — позитивне. Однак вирішити цю проблему на рівні місцевої влади в Україні навряд чи вдасться. До речі, проблема ця характерна не тільки для України, але й для багатьох високорозвинених європейських країн. У нас же ситуація ускладнюється тим, що занадто багато громадян отримують незареєстровані прибутки. І навіть те, що податкові органи, бюро інвентаризації, ДАІ зобов’язані надати відповідну інформацію про людину, навряд чи зможе допомогти в отриманні об’єктивної інформації про соціальний стан громадян, котрі одержують субсидії. Адже, як звичайно, у громадян, які одержують «ліві» субсидії, якраз за документами все сходиться. Виходом iз ситуації, що склалася, могло б стати створення інституту соціальних інспекторів, які існують уже в багатьох країнах. Їхня робота якраз і полягає в тому, щоб відстежувати рівень реального добробуту громадян. Адже при вході до квартири з першого погляду можна визначити, терпить нестатки людина чи ні. І якщо вже говорити про перевірку реальних прибутків і рівня добробуту, треба опитувати хоч би двірників, які завжди, знають, хто на якій машині їздить і в якій квартирі живе.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати