Свята гора ігумені Стефани
Людина, що створила навколо себе світ людяності й добра, в неділю відзначатиме ювілей
Цьогорічне Пасхальне богослужіння у монастирському храмі має бути особливо трепетним і урочистим, зважаючи не лише на подію, яку відзначають усі православні християни. Вперше участь у богослужінні має брати дитячий хор духовної і патріотичної пісні, який діє при місцевій школі. Це велика подія для мешканців Зимного, прихожан храму, для насельниць монастиря, та особливо для його настоятельки ігумені Стефани (у миру Валентини Бандури). Адже здійснюється ще одна її, богоугодна, мрія.
Якось у кафедральному соборі у Вінниці матушку Стефану дуже вразив дитячий хор, який співав, за її словами, «так гарно, так молитовно». Подумала, що і в них у Зимному вистачає молодих талантів, бо ж молоді голоси і звучать інакше. Та не всі мають достаток займатися музикою, співами, навчання ж платне. Так і з’явилася перша в Україні музична школа при... монастирі. Її класи розмістили у місцевій загальноосвітній школі, котра через дорогу від монастиря. За кошти святої обителі придбано всі інструменти: сопілки, скрипки, два піаніно, одне з них цифрове. Музична школа стала філіалом Устилузької школи мистецтв, монастир же оплачує і роботу викладачів. Директор місцевої загальноосвітньої школи Алла Мельник хвалиться, що дитячий хор духовної та патріотичної пісні вже два рази успішно брав участь у молодіжних православних фестивалях. Якби не спонсори з монастиря, Зимне і район нізащо не мали б подібного обладнання у музичній школі. Та й школи б тоді не було...
Зимненський монастир, який уже двадцять років очолює ігуменя Стефана, постав з руїн на Святій горі під древнім Володимиром-Волинським. Його тисячолітня історія — заснував обитель у 1001 році сам Великий князь Володимир — знала різні етапи, зокрема і руйнування войовничими атеїстами, як кажуть, «до основанья». І саме матушці Стефані Богом було визначено нелегкий послух: відроджувати пам’ятку національного значення і духовне життя в монастирі. Цей послух дуже непростий, проте, крім суто духовного оновлення, Зимненська обитель заслуговує у Господа ласку й тим, що проводить важливу соціальну роботу. Уже понад 10 років при монастирі діє оздоровчий табір для дітей з малозабезпечених родин. Причому зі своєю специфікою: заняття проводяться... англійською мовою. Монастир наймає досвідчених спеціалістів, аби навчали дітей співу, малювання, а чернички навчають азів Закону Божого та кулінарії. Орендує обитель для своїх вихованців і спортивний зал.
Зимненська обитель славна тим, що має чудотворний образ Богоматері, який по ревній молитві допомагає людям із проблемами зору. І таким був Божий промисел, що якось разом із митрополитом Київським та всієї України блаженнійшим Володимиром у монастир прибув і головний дитячий офтальмолог України. Саме тоді при монастирі жили десятеро діток з неблагополучних сімей, і деякі мали проблеми з зором. Лікарі надали діткам допомогу, двох черничок згодом і прооперували. Тоді ж визріла ідея створити при православній обителі благодійний офтальмологічний кабінет. Він діє, має найсучаснішу апаратуру і приймає усіх бажаючих.
— А в чому ж ми й будемо виявляти свою любов до Господа і до свого ближнього, як не в піклуванні про цього ближнього? — каже матушка Стефана.
Свій ювілей настоятелька обителі на Святій горі відзначає традиційно як для православної людини: служба у храмі й трапеза.