Перейти до основного вмісту

Телефонний зв’язок: розвиток в Україні зупинився

08 вересня, 00:00

Кількість телефонних номерів, введених у дію в Україні у поточному році, збережеться на рівні 1999 року (268 тис. номерів) , повідомив генеральний директор ВАТ «Укртелеком» Станіслав Довгий на прес-конференції в смт. Лисянка (Черкаська обл.), відповідаючи на запитання агентства Інтерфакс-Україна.

Заступник голови Госкомзв’язку та інформатизації Микола Орленко на прес-конференції зазначив, що 2000 рік був «самим важким» для галузі, оскільки значні кошти були витрачені на підготовку ВАТ «Укртелеком» до приватизації. Як повідомили агентству фахівці, тенденція зниження будівництва АТС намітилася в минулому році, коли підприємства всіх форм власності ввели в експлуатацію АТС загальною потужністю 268 тис. номерів, що на 94 тис. номерів менше, ніж в 1998 році. Причому будівництво телефонних станцій скоротило не тільки ВАТ «Укртелеком», але й комерційні оператори — 48 тис. номерів в 1999 році (на 6 тис. менше, ніж в 1998 році).

Фахівець зазначив, що комерційні оператори не вкладають кошти в розвиток мережі в сільській місцевості через збитковість інвестицій у село: вкладення проводяться тільки у великі міста, які гарантують швидке повернення коштів. Тільки держпідприємство «Укртелеком» побудувало в 1999 році в селах АТС на 45 тис. номерів.

На його думку, основною причиною скорочення розвитку мережі місцевого зв’язку є невідповідність тарифів реальним витратам галузі, що приводить до скорочення інвестиційних можливостей операторів зв’язку. Крім того, низькі темпи будівництва АТС в Україні пояснюються великою кількістю незадіяних телефонних номерів (не менш 0,5 млн.) і випадками частих відмов абонентів від послуг зв’язку.

Телефонна щільність в Україні становить 20 номерів на 100 мешканців, що в два- три рази менше, ніж в розвинених країнах. Телефонна щільність в Києві — 40 номерів на 100 мешканців.

ДО РЕЧІ

Волоконно-оптичне телекомунікаційне кільце Києва буде здане в експлуатацію в четвертому кварталі поточного року, повідомив агентству Інтерфакс-Україна генеральний директор ВАТ «Укртелеком» Станіслав Довгий.

Фахівці вважають, що киянам вже сьогодні можуть бути надані більш, ніж 100 тис. вільних телефонних номерів, однак зараз не зовсім доцільно масово підключати додаткові номери без введення до експлуатації додаткової транспортної телекомунікаційної магістралі, оскільки це позначиться на якості послуг зв’язку. Вже зараз через недостатню пропускну спроможність існуючої мережі у години пік, в окремих районах Києва, зв’язок ускладнений.

Зі слів експертів, отримати телефонний номер можуть усі кияни, хто цього бажає, однак, знову ж, не у всіх є можливість оплачувати ці послуги. У зв’язку з цим, частішають випадки здачі абонентами телефонних ліній підприємствам зв’язку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати