Третейський суддя для UMC
Остаточне рішення щодо необхідності продажу контрольного пакету акцій UMC, що належить «Укртелекому», або його частини має ухвалити комісія з приватизації «Укртелекому» — заявив у середу голова наглядової ради ВАТ «Укртелеком», перший заступник керівника головного управління з питань економічної політики адміністрації Президента України Євген Григоренко.
Мабуть, рішення про продаж 51% акцій СП «Український мобільний зв’язок» (UМС), оформлене в останні дні роботи Віктора Ющенка постановою уряду, не усунуло всіх розбіжностей між учасниками приватизаційного процесу. Розпочав нову дискусію голова правління ВАТ «Укртелеком» Станіслав Довгий, котрий заявив на минулому тижні, що «Укртелеком» залишить собі блокуючий пакет (25%+1) акцій UMC, а виручені кошти від продажу частини, що залишилася, спрямує на створення власної мережі мобільного зв’язку третього покоління (3G).
Такий підхід не може влаштувати Фонд держмайна, який через затримку на урядовому рівні з ухваленням рішення про продаж пакету акцій UMC вже втратив близько $200 млн., запланованих для поповнення бюджету ще в першому півріччі. «Складно аналізувати такі заяви, оскільки Кабмін ухвалив чітке рішення: продати державну частку в UМС, яка належить «Укртелекому». Для нас це 51%», — сказав голова ФДМ Олександр Бондар. При цьому, як повідомляє Інтерфакс-Україна, він наголосив, що продавати треба «або 51%, або нічого». Другий варіант зовсім не позбавлений підстав: за словами О.Бондаря, всі компанії і банки, що брали участь в конкурсі відбору радника з приватизації національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком», висловилися проти продажу 51-відсоткового пакету акцій UМС до приватизації «Укртелекому».
У своєму аналізі ситуації Є.Григоренко виділив два основних моменти: «Перший — із урахуванням всіх змін ще раз зважити, що вигідніше: продати UМС окремо або разом із UМС продати «Укртелеком». Другий — якщо ухвалимо політичне рішення продати UМС, то чи варто продавати без радника». За його словами, залучення радника для оцінки дозволить зняти «колосальний політичний тиск». «Якби я сьогодні брав участь в цьому процесі, то між політиками і «Укртелекомом» обов’язково поставив радника, який може об’єктивно назвати ціну», — вважає голова наглядової ради «Укртелекому».