ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ
1769. З Кронштадта у Першу Архіпелазьку експедицію вирушила російська ескадра під командуванням адмірала Г. Спіридова.
1880. Відкрито Феодосійську картинну галерею ім. І.К. Айвазовського.
1899. Завершилася Перша Гаазька конференція миру, скликана за ініціативою Росії з метою розробки багатосторонніх угод в галузі законів і звичаїв війни.
1907. Засновано Всесвітню організацію скаутського руху (ВОСР).
1938. Японські війська вдерлися на територію СРСР в районі озера Хасан. У ході боїв, які тривали до 11 серпня, їх було розгромлено частинами Червоної армії.
1942. Президія Верховної Ради СРСР заснувала нові військові нагороди — ордени Суворова, Кутузова та Олександра Невського.
1944. Радянські війська розпочали форсування Вісли у районі Сандомира.
1948. У Лондоні після 12-річної перерви, викликаної Другою світовою війною, відкрилися XIV Олімпійські ігри.
1957. Набрав чинності Статут Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яке було засновано в жовтні 1954 року.
1958. У США створено Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (НАСА).
1974. В СРСР створено перший у країні спеціальний підрозділ «А» для протидії можливим терористичним актам, який став відомим як група «Альфа».
Випуск газети №:
№132, (2004)Рубрика
Панорама «Дня»