Перейти до основного вмісту

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

18 лютого, 00:00
1268. Під Раковором російські дружини розбили іноземних загарбників, що на 30 років призупинило німецько-датську агресію на північному сході Русі.

1915. Німеччина розпочала морську блокаду Британії, уперше використавши для цього підводні човни.

1918. У відповідь на відмову підписати мирну угоду країни Четверного союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Болгарія й Туреччина) поновили воєнні дії проти Радянської Росії.

1930. Клайд Уїльям Томбо з обсерваторії в Флагстаффе (США) відкрив на фотопластинках планету Плутон.

1966. Завершено видання першої Української Радянської Енциклопедії в 17 томах.

1972. Рада Міністрів СРСР ухвалила постанову про організацію Сімферопольського державного університету.

1989. Лідер Ірану аятола Хомейні засудив до смертної кари англійського письменника індійського походження Салмана Рушді за роман "Сатанінські вірші". Незважаючи на смерть Хомейні, вирок досі чинний.

СОЦІОЛОГІЧНА СЛУЖБА "ДНЯ"
КОМЕНТАР
Кількість тих, хто позитивно оцінив зусилля керівництва країни щодо вирішення основної "п'ятірки" соціальних проблем, як бачимо, наближається до нуля. Виняток - відносини з Росією. Хоча тут прогрес очевидний так само, як не очевидна його "ціна".

Звичайно, звинувачення в сліпоті тих, хто не бачить покращення в економіці, публічна занепокоєність криміналізацією суспільства й розчулені розноси "силовиків" (що транслюються на ТБ) можуть якось реанімувати імідж. Можуть і підготувати громадську думку до надзвичайного стану. Та тільки авторитету основним інститутам державної влади не додадуть. І, тим паче, не примусять населення повірити в оптимальність нинішнього "курсу". Чи не звідси "ростуть вуха" "лівої загрози"?

Олег ІВАНЦОВ, "День"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати