Тимошенко випустили...
Інформаційний слалом із непередбачуваними наслідками![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20110525/488-1-2.jpg)
Учора упродовж усього дня суспільство тримали в напруженні. Інформаційним приводом стала новина про затримання колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Аргументація представників ГПУ: лідера БЮТ затримано у зв’язку з постановою Печерського суду про затримання та її доправлення до суду для можливого обрання запобіжного заходу. Причина: у зв’язку зі зривом слідчих дій у «газовій справі». Захисник же Тимошенко, бютівець Сергій Власенко, вбачав причину в іншому: «Тимошенко хочуть заарештувати за «Шустер Live». Як відомо, минулого тижня представники Тимошенко стверджували, що вона хворіє і тому не може бути присутньою на допитах. Проте 20 травня Тимошенко увечері прийшла на ефір програми «Шустер Live». Пізніше стало відомо, що слідчий думає... заарештовувати Тимошенко чи ні. У результаті перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін на брифінгу заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування щодо газових контрактів, укладених Юлією Тимошенко 2009 року, і спрогнозував, що найближчим часом справу буде передано до суду. Затримувати ж Тимошенко зараз немає необхідності. У результаті лідера БЮТ справді відпустили.
Якби вся ця історія була затіяна піарниками Тимошенко, то спрацювали вони на 12 балів. Ефект був вражаючим. Відреагували практично всі. Надійшло чимало заяв від представників опозиції — зокрема, лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк сказав, що арешт Юлії Тимошенко означатиме, що влада офіційно оголосила в країні політичну війну. Встигли висловитись і представники Європейської народної партії: «Арешт Юлії Тимошенко — свавільний акт і продовження однобічних дій українського правосуддя проти опозиції». Була також інформація і про те, що генпрокурор Віктор Пшонка навіть зустрівся з послами США та ЄС, де розповів про справу Тимошенко...
Ця історія була затіяна самою владою — і для неї це однозначний мінус. Однією Тимошенко пояснити всі корупційні проблеми, що існують у країні, не можна. «Незалежно від того, винна Тимошенко чи ні, виникає запитання: чому українська прокуратура не проводить подібних слідств проти інших українських політиків, пов’язаних із Партією регіонів або з екс-президентом Віктором Ющенком, — обурюється польський експерт Лукаш Адамський. — Досі, скажімо, не встановлені винні у фальсифікаціях на президентських виборах 2004 року. Мало того — на той час голова Центральної виборчої комісії пан Ківалов нині є депутатом від Партії регіонів».
Порушення балансу завжди небезпечне. І для окремо взятого людського організму, і для такого складного організму, як держава. А тим більше, коли влада в цій державі нестримно втрачає рейтинг популярності, а реформи «пробуксовують», суспільне роздратування наростає. І спроби знищити опозицію (хоч як би до неї ставилися) можуть призвести до такого дисбалансу, за яким починаються незвоворотні наслідки.