У парламентській п’єсі на головних ролях можуть з’явитися нові актори

Четвер підтвердив безвихідність ситуації. Поговоривши ні про що (про важливе — на кшталт формування комітетів, але безрезультатно), депутати розійшлися до вівторка — на консультації. Що буде далі — достеменно не знає ніхто. Хоч НДП-шник Олександр Ємець, наприклад, показує впевненість у пакеті (нехай неформальному), а Олександр Мороз — таку ж упевненість у неспроможності цієї ідеї. Своєю чергою, деякі «громадівці» вважають, що відбудеться перегрупування сил, і комуністи, гордо несучи свої принципи, почнуть тихий тактичний дрейф у бік «четвірки».
Однак тут є питання — що сьогодні таке «четвірка», з жодного кута якої вже не чути захопленого: «Друзі, прекрасний наш союз!». За одними версіями, наступним кандидатом може бути «селянин» Олександр Ткаченко, якого ніби хоче «призначити» Президент (чи, як говорять у парламентських кулуарах, пан Рабинович).
З цього приводу Олександр Мороз сказав кор. «Дня»: «Мені не можна коментувати те, до чого я не маю стосунку. Але кандидатура Ткаченка розглядалася нарівні з моєю на фракції».
За іншими версіями, пан Рабинович готує товариша Ткаченка, навпаки, в уряд, а в спікери підуть від НДП Бандурка, Плющ або Симоненко. Але зовсім не виключено, що швидше настане черга Віктора Медведчука (СДПУ(о)). Цікаво, що проти Медведчука або Ткаченка не заперечує фракція ПСПУ, про що кореспондентові «Дня» повідомила Наталія Вітренко.
Можливо, хоч сумнівно, що комусь із лівих ініціаторів вдасться подолати твердокам’яність комуністів і дати можливість «кулакові», про якого мріє Павло Лазаренко («четвірка» плюс «Громада»), грати свою гру і в спікера, і в заступників, і в пакет, і в уряд, і в реформи, і в обвали тощо.
Тим часом, з 11 червня набули чинності шість указів Президента України Леоніда Кучми з економічних питань (нагадує Інтерфакс), які він підписав за період з 21 квітня до 12 травня. Указ набирає чинності згідно з четвертим пунктом Перехідних положень Конституції, оскільки 10 червня виповнилося 30 календарних днів із дня початку роботи Верховної Ради нового скликання, і впродовж цього періоду парламент не відхилив відповідні законопроекти, надіслані водночас із відповідними указами Президента. Набирає також чинності указ Президента «Про деякі питання оподаткування податком на додану вартість», оскільки постанова Верховної Ради України (від 3 червня) про відхилення відповідного законопроекту, надісланого Президентом, підписана членами тимчасової президії парламенту, а не головою Верховної Ради, як це передбачено в Конституції.
Випуск газети №:
№109, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»