Український борщ із заокеанської городини
Міністерство сільського господарства США затвердило рішення про надання кредитної гарантії в розмірі $35 млн. на продаж Україні американських сільськогосподарських товарів за експортною програмою Товарно-кредитної корпорації GSM-102.
Генеральний директор іноземного відділу Мінсільгоспу США Крістофер Голдсуейт повідомив агентство Інтерфакс-Україна, що експортери можуть по черзі подавати заявки на продаж Україні бавовни, пшениці, борошна, манної крупи, риби, олії, городини та фруктів, молочних продуктів, вовни та мохеру. Програма не визначає конкретної суми в доларах на продаж цих товарів "з метою надання продавцям і покупцям максимальної гнучкості у виборі розміру грошових операцій..."
Як бачимо, американське сільськогосподарське міністерство серйозно дбає про реалізацію своїх товарів. Бажаючих же реально піклуватися про наших, задавлених податками і бартером вітчизняних виробників, наразі вочевидь не знайшлося. У Міністерстві агропромислового комплексу джерело, яке побажало залишитися невідомим, підтвердило припущення про те, що поява на українських прилавках американських сільгосптоварів призведе до не зовсім здорової конкуренції й погіршить і так безрадісний стан сільського господарства України.
Втім, таке просування на схід американських продуктів не дуже й налякало представників Української ліги підприємств АПК (УЛПАПК). Сьогодні вони мають намір розглянути питання про створення Української зернової спілки. Яка, вважають у прес-центрі УЛПАПК, допоможе сформувати і розвинути загальнонаціональний ринок зерна, а також забезпечить захист інтересів учасників спілки на внутрішньому і світовому ринках. Щоправда, за даних умов мрія про світовий ринок виглядає, принаймні, дивною. Адже вітчизняну продукцію фактично витісняють уже й з внутрішнього ринку України.