Уряд «привітав» трудящих,
запроваджуючи з 1 травня стовідсоткову оплату житлово-комунальних послугЗа їхніми словами, завершення житлово-комунальної реформи конче потрібне не тому, що так хоче МВФ, а тому, що «треба захистити бюджет і протягти руку вітчизняному виробнику», що змушений відволікати обігові кошти (3 млрд. грн. щорічно) на оплату підвищених тарифів.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року Верховна Рада за поданням Комітету з питань соціальної політики та праці ухвалила закон, відповідно до якого заборонялося підвищувати ціни за житлово- комунальні послуги до погашення заборгованості по зарплаті. Але після подання Президента Конституційний суд скасував рішення парламенту. Оскільки всім зрозуміло, що населення, яке місяцями не отримує зарплати, не може розраховуватися за комунальні послуги й за попередніми тарифами, уряд знайшов квазівихід. Як було повідомлено на брифінгу, у надрах Кабміну готується проект указу про взаємозалік — погашення боргів із квартплати заборгованістю із зарплати. Але лише в бюджетній сфері. Проте понад 80% боргів знаходиться у виробничій сфері, і що з ними робити — залишається незрозумілим. Владними коридорами «бродить» і проект безготівкового взаємозаліку квартирних боргів населення заборгованістю держави з ощадних вкладів. Проте там сумніваються, чи буде справедливо це стосовно тих, хто регулярно розраховується за житлово- комунальні послуги.
Шок від нововведення, за словами урядовців, мають полегшити: суттєве зниження плати за газ (майже вдвічі); перехід від доларового еквівалента до національної валюти при формуванні цін на послуги; демонополізація галузі і, звичайно ж, рятівний круг для малозабезпечених сімей — служба субсидій. Нині нею користуються 3,5 млн. сімей. А після травня додасться близько мільйона. Відповідно доведеться довести від 1 млрд. до 2,5 млрд. грн. суму щорічних субсидій. Проте дотації житлово-комунальній сфері обходились державі в 4,2 млрд...
... Після проведення житлової реформи в Польщі рівень тарифів там знизився на 40 відсотків. Однак спочатку поляки реформували економіку. Тож на подібне диво в Україні після підвищення житлово-комунальних тарифів на 25-30% сподіватися марно.