Відкрита інформація погубила радянський соціалізм
Як позначиться на українських соціалістах вихід в Iнтернет?![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990311/444-1.jpg)
На презентації з цього приводу він сказав, що для нього комп’ютер ще не став робочим інструментом, але на прикладі своєї сім’ї він бачить, що його діти і навіть онук працюють з комп’ютером щодня.
Запитання лідерові соціалістів стосувалися переважно майбутніх президентських виборів.
Пан Мороз заперечував можливість висунення Олександра Ткаченка як єдиного кандидата від лівих у президенти.
Олександра Мороза попросили прокоментувати: що він робитиме, якщо комуністи висунуть свого кандидата у президенти? І чому Леонід Кучма ще за часів парламентських виборів зосередив усю критику на Лазаренку, а з приводу Петра Симоненка влада практично мовчить? І більше того, Петра Симоненка названо політиком року (з чийого благословення у нас увінчують цими лаврами, вже ні для кого не секрет), хоча Леоніда Кучму й намагаються представити як альтернативу лівій загрозі?
Пан Мороз заявив: «Ви розумієте, я всі ці речі чудово... розумію. І оскільки й ви їх розумієте, то можете зрозуміти, вибачте за таку тавтологію, чому я не деталізую нічого з цього приводу. Я думаю, що ні для кого не є секретом, що Петро Миколайович буде названий своїм з’їздом кандидатом (у президенти. — Ред.). Немає ніяких сумнівів, що і я буду названий кандидатом нашим з’їздом. Ми будемо узгоджувати наші позиції».
По закінченні презентації Олександр Мороз відповів на запитання кореспондента «Дня».
— Чи є ймовірність того, що до виборів президента в Україні може з’явитися лівий уряд?
— Я гадаю, що цього не трапиться.
— У п’ятницю Генпрокуратура направила у США додаткові матеріали у справі Лазаренка. За словами Генпрокурора М.Потебенька, загрози безпеці П.Лазаренка та членам його родини в Україні не існує. Ваша думка з цього приводу?
— Мені важко судити, але перебувати в ув’язненні — це вже загроза для життя людини, у тому числі і для його політичного життя.
— Але ж Лазаренко зараз перебуває в ув’язненні в США. Там немає загрози для його життя?
— Річ у тім, що його там затримано до з’ясування обставин. А у нас би він перебував в ув’язненні за обвинуваченням у кримiнальній справі. Це абсолютно різні речі. Рівень морального (і не тільки) тиску непорівнянний.
Якщо вирішиться остаточно питання з його перебуванням у США, і тим більше питання про надання йому політичного притулку (за попередньої інформацією, що у мене є, воно вирішене позитивно на користь Лазаренка), тоді абсолютно інакше треба оцінювати ролі всіх учасників цього сюжету. Я гадаю, що сам по собі поворот цієї справи дуже цікавий, бо він дає Лазаренку можливість говорити. Я на це дуже б розраховував, тому що вся витівка з дачею згоди на арешт Лазаренка пов’язана була, на мій погляд, саме з тим, щоб він не мав можливості розповісти те, що він може.
— Не тільки ви, а й практично всі опозиційні політики говорять про можливість фальсифікації владою результатів майбутніх виборів президента. Які практичні кроки можна зробити, щоб не допустити фальсифікації?
— По-перше, необхідно укласти договір між різними політичними силами про присутність їхніх представників на кожній виборчій дільниці у кожному окрузі і супроводженні всіх документів з голосування (особливо в момент підрахунку бюлетенів) від дільничної комісії до ЦВК. По-друге, необхідно добитися негайної видачі інформації (як це передбачено законом) про хід голосування.
Згідно із Законом про вибори президента визначено просту схему підрахунку голосів: дільнична комісія, окружна комісія, ЦВК. Усунуто такі ланки як район і область, де адміністрація більше за все мала можливостей фальсифікувати результати, що підтвердили минулі вибори президента.