Перейти до основного вмісту

Відкриття року: попередні п'ять рокiв нічого не нав чили українців

24 грудня, 00:00

1. Європейський вибір — це добре, якщо він передбачає дотримання прав людини, підняття економіки, ліквідацію корупції, сприятливі умови для ведення чесного бізнесу, конкуренції, створення робочих місць, високі зарплати і пенсії, соціальний захист тощо. Європейський вибір — погано, якщо це: проституція, наркоманія, насильство на екранах, вседозволеність, нав'язування разом з економічною допомогою своїх цінностей, бездуховність, культ грошей тощо.

2. Наше суспільство розділене на дві частини: невеликий відсоток тих, хто споживає накрадене і краде у більшості, та тих, хто їх обслуговує — з одного боку, з іншого — більшість, яка бореться за своє виживання й існує, а не живе. Моїх знайомих тривожить думка, як заробити на шматок хліба, щоб прогодувати сім'ю, щоб сплатити за лікування, навчання дітей, заплатити за квартиру та ін.

3. Подобається майже все — і формат газети, і теми, що обговорюються в газеті. Треба додати плюралізму — і все буде чудово. Можна додати ще одну сторінку, крім суботи, для листів читачів.

Не подобається, що у такій солідній газеті нерідко трапляються орфографічні та стилістичні помилки і вживається багато іншомовних, не притаманних російській та українській мовам слів.

4. Дуже гарно висвітлюються економічна, культурна, спортивна, телевізійна теми. Хотілося б, щоб ви відкрили невелику рубрику про сучасне життя у пострадянських країнах, адже в Україні проживає немало вихідців із цих країн, які нині є громадянами України.

5. На мій погляд, однобоко і тенденційно висвітлюються події у Чечні. Якщо газета чесно признається, що, якби трапились такі ж події у Криму, вона мала б таку ж позицію, то запитання відпадають. Розділяючи Вашу стурбованість долею мирного населення Чечні і припускаючи, що нинішні події у Чечні вигідні кремлівській верхівці та її оточенню, слід визнати, що чеченці, замість того, щоб будувати незалежність і захищати її, побудували у себе гніздо для терористів. Якщо у редакції є конкретне бачення виходу із ситуації, то пропонуйте, а огульна критика сусідів не прикрашає газету. Коли дивишся на чеченських біженців по телебаченню і слухаєш їх слова, разом із закономірним співчуттям, особливо до дітей (у мене самого п'ятеро малюків) виникає запитання: якщо ці люди роками не отримують зарплату, допомогу, пенсію, то на що вони живуть? Треба підходити до таких питань більш зважено і об'єктивно, відділяти російський народ від тих, хто командує ним, знущаючись над ним, і не нагнітати антиросійських настроїв (я часто з цим стикаюся на вулиці і можу стверджувати, що Кучма своєю перемогою багато в чому зобов'язаний саме війні у Чечні). Як би не хотілося націоналістам (у гіршому розумінні цього слова) довести протилежне, це факт, що український, російський і білоруський народи братні, мають спільне коріння, традиції, схожі мови, менталітет тощо.

У 2000 році бажаю «Дню» процвітання, відповідності часу, подвоєння тиражу. Треба провести у ЗМІ агресивну рекламу, щоб читачі бульварних газет переорієнтувалися на «День».

Хотілося б, щоб більше було статей про шкоду наркоманії, про дитячу проституцію і злочинність. Можна вести спеціальну рубрику «Здоров'я».

6. Ніяких нових відкриттів 1999 рік не приніс, крім того, що п'ять останніх років нічого не навчили український народ.

7. З 2000 роком пов'язую надії на те, що держава, нарешті, займеться своїми прямими обов'язками, дасть людям можливість самим заробляти на життя, якщо сама не в змозі. А то сама нічого не робить і народу не дає. Звичайно, я маю на увазі законне заробляння грошей. Ну і що 2000 стане переломним для України роком!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати