Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Володимир ФЕСЕНКО: Відставка Луценка — початок відкритої війни між прем’єром і Президентом

03 листопада, 00:00
НАПЕРЕДОДНІ ПРЕМ’ЄР НА ВСЮ КРАЇНУ ЗАЯВИВ, ЩО ВІН ПРЕТЕНЗІЙ ДО ЛУЦЕНКА НЕ МАЄ. ТАК, ДРІБНИЦІ... / ФОТО ЛЕОНIДА БАККА / «День»

Юрій Віталійович усе-таки догрався: то він ішов у відставку, то залишався працювати в уряді. Учора депутати, схоже, самі вирішили це питання. Верховна Рада ухвалила рішення про створення тимчасової (на 2 місяці) слідчої комісії для перевірки можливих корупційних дій міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. На час діяльності комісії запропоновано усунути його від виконання обов’язків міністра. Головою комісії парламент призначив депутата Володимира Сівковича (ПР), а його заступником депутата Спиридона Килінкарова (Комуністична партія).

Як зазначив автор постанови, народний депутат від Партії регіонів Євген Кушнарьов, підставою для створення комісії послугувала стаття в газеті «2000». Мовляв, протягом двох місяців у газеті було опубліковано 19 матеріалів про корупційні діяння в МВС. «Зокрема, зазначається про призначення на високі посади в системі МВС людей, які себе скомпрометували, при цьому йдеться про можливості хабарів при таких службових призначеннях; ідеться про відсутність реакцій на численні звернення громадян на свавілля працівників міліції; незаконний продаж об’єктів, власності та земельних ділянок, які належать системі МВС. Можна продовжувати цей перелік», — заявив Кушнарьов.

Утім, лише дуже наївна людина може вважати, що тут справа виключно в бажанні депутатів навести лад у системі МВС. Нашоукраїнець В’ячеслав Кириленко вважає, що створення цієї слідчої комісії — це політична розправа. Політолог Володимир Фесенко в розмові з «Днем» сформулював м’якше: назвав це публічною обструкцією та попередженням. «Не є таємницею, що Луценко і у фракції Партії регіонів, і в інших фракціях має чимало особистих ворогів, людей, які на нього ображені. Очевидно, чинник помсти, бажання насолити в цьому рішенні явно переважало».

Політолог також убачає в цьому рішенні певне перевищення повноважень Верховної Ради. «Тут закладені певні правові колізії, тому не факт, що це рішення в тій або іншій мірі буде виконане. І можливо, воно залишиться предметом зведення політичних рахунків».

Утім, подальша політична доля Юрія Віталійовича залежить не стільки від деяких ображених парламентаріїв, а від відносин між Президентом і прем’єром. На думку Фесенка, спроба відставки Луценка означає загострення протистояння між Президентом і урядом. «По суті, це означатиме початок відкритої війни. І це шлях у нікуди. Я вважаю: якщо на цей шлях стане Партія регіонів, то це дуже скоро закінчиться черговою політичною кризою. Крім того, треба ще враховувати суто прагматичні розрахунки. Річ у тому, що при подібному рішенні буде зроблений великий подарунок «Нашій Україні»: Луценко буде відправлений у самостійне політичне плавання, і Партія регіонів отримає досить сильного, досить помітного опонента. Я не думаю, що це зараз в інтересах прем’єра й антикризової коаліції».

Ще цікаво, хто проголосував за це рішення. Такий «подарунок» «Нашій Україні» зробили не тільки регіонали та комуністи, а й частина БЮТ. А Олександр Турчинов навіть дав Юрію Луценку цінну пораду — «не чіплятися зубами за посаду та поводитися гідно».

P.S. Ближче до вечора з’явилася реакція з МВС. Прес-секретар міністра внутрішніх справ Інна Кисіль заявила, що рішення парламенту «не має під собою законного обґрунтування». Раніше Президент Віктор Ющенко зазначив, що своїми діями Верховна Рада порушила презумпцію невинності по відношенню до міністра, і висловив підтримку діяльності Юрія Луценка на чолі МВС.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати