Вибори спікера: домовлятися доведеться
Кандидат у спікери — беззмінний Петро Симоненко — за повною програмою «крив» владу. Невтомна прогресистка Наталія Вітренко, що справедливо назвала себе між іншим «симпатичною жінкою», «крила» на всю котушку комуністів і соціалістів. («Я від вас «балдєю»! — сказав артистичній Наталії депутат із «Громади». «Ви не один», — умить відреагувала пані Вітренко. І це чистісінька правда.) Самовисуванець Олександр Ржавський, що затесався між «неправильним» лівим і лівою «правильною», веселив поважну публіку запевненнями «я вас розумію, як рідна мати».
Кожен із кандидатів виконував рекламне завдання, розуміючи, що й цей тур виборів не принесе результату — чотири відомі фракції, як і раніше, не збираються брати участь у голосуванні.
Однак гуляє версія, нібито вже у п’ятницю, під час четвертого заходу буде дві кандидатури — Кравчук і Симоненко. За іншими розкладами, після цього — Мороз і Кравчук. І в усіх версіях присутня «Громада», чия позиція може принципово змінитися залежно від рівня безпринципності пропозицій різних сторін (а також від результатів розмови, що відбулася, але чомусь приховується, між Павлом Лазаренком i Леонідом Кучмою).
Екс-спікер у бесіді з кор. «Дня» сказав, що за Петра Симоненка голосування проводитиметься до результатів розблокованих виборів.
Екс-президент версію не підтвердив і не спростував, сказавши, однак, що варіант можливий, «якщо чотири фракції домовляться про єдиного кандидата».
Леонід Кравчук на прохання кор. «Дня» прокоментував промову лідера КПУ Петра Симоненка — свого, не виключено, суперника: «Симоненко не набере більше, ніж уже набрав. 195 голосів — це його межа, й він це знає. Вони використовують трибуну для пропаганди своїх ідей, аби схиляти електорат до думки, що тільки вони — захисники народу. У них тільки лозунги, обвинувачення: «Давайте знову звинувачувати уряд». А підстави для обвинувачень є, та якби ми сказали, що парламент ухвалив усі необхідні державі законопроекти, а уряд не міг їх втілити, я сам проголосував би за відставку цього уряду.
У комуністів термінологія з 1917 року однакова: засуджувати, таврувати, пропонувати шибеницю. Вони ультраагресивні та мстиві. З такою позицією працювати в парламенті їм буде дуже важко. Вони самі не витримають внутрішнього напруження. Ідеологія ненависті не має перспектив».
Голосування відбулося о 18.00. Результати читайте у наступному номері.
Випуск газети №:
№99, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»