Виконання рішення суду про поновлення гендиректора МГЗ відкладено судовими виконавцями
Я к «беззаконня і самоуправство» охарактеризувала член Харківської колегії адвокатів Галина Горшкова спроби під різними приводами затягти виконання рішення суду Корабельного району Миколаєва про поновлення Віталія Мєшина на посаді гендиректора МГЗ. Попри те, що його було винесено ще 6 серпня, а справа належить до категорії таких, які підлягають виконанню негайно, що і вказано в рішенні, В. Мєшина фактично позбавлено можливості взятися за виконання своїх обов'язків. Після винесення судом рішення, виконавчий лист був направлений відповідачеві — Нацагентству по управлінню державними корпоративними правами, яке хоч і не наділене, як визначив суд, повноваженнями на укладення трудових угод, 6 серпня видало наказ про поновлення В. Мєшина на роботі і одразу ж видало наступний документ — наказ про... звільнення В. Мєшина, який продублював визнаний незаконним аналогічний наказ від 24 червня нинішнього року. Останній папір і став приводом для «роздумів» судових виконавців.
Фактичне виконання рішення було призначено на 11 серпня — судовий виконавець із відповідними документами, передбаченими законодавством для подібних випадків понятими і співробітниками міліції, мав провести В. Мєшина на завод і «посадити» в крісло гендиректора. Однак у останній момент в.о. начальника відділу державної виконавчої служби Корабельного району Миколаєва Лідія Андрієвська повідомила позивачеві про перенесення процедури на невизначений термін. Як вона заявила журналістам, приводом послужили документи, котрі надішли того ж дня, клопотання і телефонограми, які «необхідно проаналізувати». Адвокат В. Мєшина Галина Горшкова охарактеризувала те, що відбувається, як беззаконня, оскільки на підставі закону «Про виконавчу службу», «виконавець зобов'язаний виконувати рішення суду, а не обговорювати їх або розглядати клопотання. Єдиною підставою для припинення виконання рішення може служити лише постанова суду».
У інтерв'ю кореспонденту «Дня» Віталій Мєшин розцінив те, що відбувається, спробами під будь-яким приводом відтягнути виконання рішення суду: «Мабуть, протилежна сторона хоче направити мене на чергове судове коло на підставі чергового незаконного наказу Нацагентства. Тим часом, подальше зволікання сприяє створенню фінансових проблем на заводі, який перетворюється на сировинний додаток споживачів глинозему. Офіційні звернення про сприяння у виконанні рішення суду я направляв главі облдержадміністрації Миколі Круглову, обласному прокурору Геннадію Клюге, однак вони залишилися без відповіді. На жаль, телефонне право у нас переважає над законом».
Учора, 12 серпня, позивачеві було повідомлено, що рішення суду поки не може бути виконане через раптову хворобу призначеного на цю справу судового виконавця Тетяни Приходько.
Випуск газети №:
№148, (1999)Рубрика
Панорама «Дня»