World Press Photo дискваліфікував Степана Рудика
Згідно з рішенням журі Міжнародного фотоконкурсу World Press Photo, українського фотокореспондента Степана Рудика, який став лауреатом третьої премії у номінації «Спортивне фото», дискваліфіковано. Про це повідомляє «Телекритика» з посиланням на British Journal of photography. Нагадуємо, що на міжнародний конкурс Степан Рудик подав серію чорно-білих знімків, сюжетами яких стали бійки на вулицях Києва.
Причина дискваліфікації — порушення умов конкурсу.
«Після оголошення результатів було виявлено, що Степан Рудик порушив правила конкурсу. Після порівняння представлених на конкурсі робіт з оригінальними фото стало очевидно: на одному із зображень вилучено елемент», — йдеться в офіційному повідомленні оргкомітету World Press Photo. Цим елементом є нога одного з учасників вуличної бійки у Києві.
Фотографу не дадуть премію, вилучать його роботи з сайту та з виставок WPP.
Згідно із запровадженим торік правилом, композицію зображення штучно змінювати не можна. Єдине редагування, що дозволяється, — ретушування фото. У разі найменшої підозри члени журі мають право затребувати оригінал фото для порівняння.
КОМЕНТАР
Віктор МАРУЩЕНКО, фотограф:
— Тут є дві складові. Перша — це фотограф як суспільний «продукт». Напевно, жоден західний фотограф собі такого не дозволив би. Хоча подейкують, що були прецеденти, коли правила порушували й західні фотографи. Але все ж таки, якщо говорити про дану ситуацію, то Рудик діяв згідно з тими нормами, які існують у нашому суспільстві: як-небудь кого-небудь обдурити, щось приховати. Але ж є конкретні правила, тим більше, фотографії Рудика не вимагають «Фотошопу». Адже він працює з «прямою», тобто фотографією репортажу, документальною. На жаль, у нас не виховують розуміння того, що людина, яка працює з інформацією, має бути «чистою» за своїми моральними й людськими якостями.
Але є й інший бік справи — це корпоративна поведінка з боку колег Рудика — заздрість, безпардонність, недооцінка його та переоцінка себе. Приблизно таке ж ставлення ми побачили до нашого фотожурналу «5.6». Я вважаю це ознакою низького рівня опонентів. Таке порушення Рудику можна було б пробачити, воно не принципове. Але колеги його знищили. Зрозуміло, це не з чуток. До Амстердама дійшло, що хтось склав лист, додавши речові докази, — відретушовану фотографію та невідретушовану, і направив до оргкомітету конкурсу. І зараз ці люди зловтішаються. Лікувати слід не фотографів, а суспільство!
Випуск газети №:
№39, (2010)Рубрика
Панорама «Дня»