Якщо главу парламенту не пускають в ефір — що можна сказати про право громадян на інформацію?

Учора в Шевченківському райсуді м. Києва розпочалося слухання позову голови Верховної Ради України Олександра Ткаченка до президента Національної телекомпанії України Вадима Долганова. Суть позову в тому, що 24 серпня НТКУ не видала в ефір привітання О.Ткаченка народу України з Днем незалежності, записане на відеоплівку і н адане телекомпанії.
Згодом, у програмі «7 днів», В. Долганов пояснював невихід в ефір спікерського привітання тим, що плівка була надана в той же день, 24 серпня, а не напередодні, і що цього дня замість «УТН-панорами» йшли просто УТН, де транслювався військовий парад. При цьому він дозволив собі деякі різкі висловлювання на адресу глави парламенту, чим викликав ще один позов О.Ткаченка — про захист честі й гідності.
На суді представник О.Ткаченка, народний депутат Олександр Коцюба, детально виклав порушення, допущені президентом НТКУ. Сам же Долганов навіть не надав суду своє пояснення того, що трапилося, хоч це, взагалі кажучи, є обов'язковою атрибутикою для суду. А лист Верховної Ради з проханням про трансляцію привітання спікера, як виявилося, навіть не був зареєстрований у НТКУ, що свідчить про, м'яко кажучи, ставлення до парламенту. Відповіді представників В.Долганова на багато які запитання О. Коцюби не виглядали переконливими. На додачу в них не виявилося деяких важливих документів, на підставі яких можна було б прослідкувати ланцюжок прийняття рішення про недопущення в ефір глави ВР. У результаті суддя Зінаїда Антошина відклала слухання справи до вівторка.
— Чого, власне, хоче домогтися О.Ткаченко цим позовом? — запитав кореспондент «Дня» О . Коцюбу.
— Олександр Ткаченко має намір довести в суді неправочинність і незаконність дій державного службовця В. Долганова, домогтися надання главі парламенту часу на Національному каналі для звернення до народу України і, зрештою, примусити чиновників поважати Закон.