Який голова колгоспу не мріє стати імператором?
«Майбутня роль Білорусі в Європі така ж, як роль Японії в Азії», — заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв’ю японським журналістам.
За словами білоруського президента, повідомляє АП, спільне в долях двох країн у тому, що «Білорусь сьогодні, не маючи великих природних ресурсів, має велетенський інтелектуальний потенціал, високий рівень освіти й пристойні технології». Керівництво країни оголосило, що цього року в Білорусі очікується зростання виробництва більше, ніж на 10 відсотків, а минулого року цей показник за офіційними даними сягнув 18 відсотків. І це попри економічну кризу в сусідній Росії. Проте спостерігачі відзначають, що ці показники не віддзеркалюють реального стану речей у країні. Якби Білорусь відкрила свої кордони, її товари не витримали б вільної конкуренції. Білоруси змушені їх купувати, оскільки просто не мають вибору.
Зараз керівництво Білорусі фактично перебуває в міжнародній ізоляції. Вочевидь, такі вияви прихильності до Японії мали місце в Лукашенка ще й тому, що кожного закордонного візитера будь-якого рангу тут презентують як чергову «дипломатичну перемогу». А японські журналісти не хотіли бути нічиєю перемогою, а просто шукали екзотики. Можливо, особливі симпатії до Японії Лукашенко має ще й через специфіку ієрархічної структури японського суспільства. Кажуть, що одного разу досягнувши якоїсь позиції, в Японії легко втриматися на ній протягом усього життя. А підлеглі відзначаються виконавською дисципліною та невибагливістю...
№203 23.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»