Перейти до основного вмісту

Єльцин обирає Кирієнка

05 червня, 00:00
Віталій ПОРТНИКОВ, "День" "УЧИСЯ, СЕРГІЮ, ПРЕМ'ЄРОМ БУДЕШ..."

ФОТО РЕЙТЕР

Російський президент Борис Єльцин визначився з кандидатурою на посаду нового глави уряду. Він повідомив, що запропонує депутатам нижньої палати російського парламенту - Державної Думи - нинішнього виконуючого обов'язки прем'єр-міністра Сергія Кирієнка.

Про це рішення Єльцина було повідомлено після зустрічі з Кирієнком. Воно ж прозвучало й у традиційному радіозверненні Єльцина до росіян. У радіоінтерв'ю Єльцин охарактеризував Кірієнка як технократа, не пов'язаного з політичними партіями й течіями і дав зрозуміти, що саме така людина має сьогодні очолювати російський уряд. Як можна зрозуміти, молодість Кирієнка в очах Єльцина також не є недоліком, а навпаки, ще одним доказом на користь цієї кандидатури. На прес-конференції після зустрічі з Жаком Шираком та Гельмутом Колем Єльцин, коментуючи вік Кирієнка, згадав чомусь про "сталінських наркомів", які в передвоєнні роки очолювали міністерства, що перетворилися згодом на найважливіші в радянській економіці.

Щоправда, Єльцин не згадав про долю багатьох з цих наркомів, а дарма. Як і вони перед Другою світовою війною, 35-річний в. о. прем'єра може перетворитися в політика "камікадзе", заручника нинішніх проблем російської економіки.

Як відомо, голова російського уряду має пройти через голосування в Державній думі, керівники якої без особливого ентузіазму поставилися до кандидатури Кирієнка. Однак Єльцин уже попередив, що в разі відмови депутатів проголосувати за Кирієнка, він піде на розпуск Думи - згідно із законодавством, президент має на це право в разі, якщо Дума тричі не затвердить запропоновану головою держави кандидатуру. Навряд чи депутати відважаться довести справу до розпуску. Спостерігачі вважають, що справа обмежиться двома турами голосування - спочатку більшість депутатів проголосує проти запропонованої президентом кандидатури, але потім, після нових зустрічей кандидата у прем'єри із керівниками нижньої палати та її провідних фракцій, погодиться проголосувати за нього. Поки що Кирієнко продовжує зустрічатися із лідерами фракцій: першим із них був Геннадій Зюганов, а вчора серед співрозмовників в. о. прем'єра був Григорій Явлінський, який і сам сподівався стати новим керівником уряду. Здається, дарма. Однак поневіряння Явлінського, які свідчать хіба що про те, що після Черномирдіна Єльцин не бажає бачити поруч із собою політично сильної особистості, ніщо порівняно з поневіряннями іншої відомої в російській політиці людини - Бориса Березовського. Колишній заступник секретаря Ради безпеки активно лобіював кандидатуру свого екс-шефа по цій Раді, а тепер віце-прем'єра Івана Рибкіна, однак тепер має зустрітися зовсім з іншим керівником уряду. На відміну від Черномирдіна, який лише підписав образливе для Березовського рішення по приватизації компанії "Роснефть" і тим зруйнував свої стосунки з цим бізнесменом і політиком, Кирієнко підготував й активно обстоював це рішення й відомий тим, що в ставленні до російських "олігархів" поділяє позиції свого недавнього покровителя і земляка - першого віце-прем'єра Бориса Нємцова.

Москва

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати