Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Юрій ЛЕВАДА:

«Iдеї «наукового управління» суспільством зазнали поразки , і це, можливо, на краще»
24 грудня, 00:00
Левада Юрій Олександрович, народився у Вінниці 1930 року, там же закінчив школу. Далі — Московський держуніверситет (1952 р., аспірантура в 1955 р.). Кандидат філософських наук із 1955 року, доктор — із 1967-го. Професор. У 1956 — 1988 роках працював у різних інститутах тодішньої АН СРСР. З 1988 року — у Всеросійському центрі вивчення громадської думки, з 1992-го — його директор.

Анкета «Дня»

1. Які уроки ХХ століття ви вважаєте найбільш важливи ми для подальшого розвитку цивілізації?

2. Які тенденції в розвитку суспільства на межі століть непокоять вас понад усе?

3. Місце та роль науки в житті суспільства. Які вони зараз і якими ви хотіли б їх бачити?

Відповіді

1. Уроки ХХ століття. Розпочалися і провалилися два соціальні експерименти: соціалістичний і нацистський. З великими труднощами, але все ж затверджуються уявлення про права людини. Після двох світових воєн — і також із великими труднощами — пробиває дорогу переконання в тому, що міждержавні, соціальні, етнічні, релігійні та інші проблеми військовим шляхом не повинні і не можуть вирішуватися.

2. Непокоїть на рубежі століть — агресивний націоналізм і шовінізм, що заважає зближенню народів і затвердженню універсальних принципів моралі та закону.

3. Наука (природничі, технічні науки) стала і буде ще важливішою силою. Але не суспільні науки. Ідеї «наукового управління» суспільством зазнали поразки, і це, можливо, на краще. «Науково» управляти поведінкою, думкою і спадковістю людей — скоріше небезпечно.

Ведучий рубрики Валентин ПУСТОВОЙТ Тел. (044) 414-98-20, факс 414-43-31 e-mail:[email protected]

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати