Перейти до основного вмісту

З «Морським стартом» скоро все буде гаразд

На це сподіваються в Москві і Києві
04 вересня, 00:00
Держдепартамент США дозволив розпочати складання графіка монтажних і випробувальних робіт у порту за проектом «Морський старт», який реалізують спільними зусиллями фірми США, України, Росії і Норвегії. Проект століття передбачає запуск ракетоносіїв із плавучої платформи в акваторії неподалік від Гавайських островів.

Минулого місяця Держдепартамент поставив у провину «Боїнгу» недостатню педантичність у дотриманні процедур експортного контролю під час передачі технічної документації українським і російським партнерам. Реалізація «Морського старту» була припинена. Серед фахівців це викликало подив: за великим рахунком, Україна, а не США мала б турбуватися про збереження свого ноу-хау, оскільки успіх багато в чому залежить від унікальних якостей ракети «Зеніт», народженої на дніпропетровському «Південмаші».

Представники російської ракетно-космічної корпорації «Енергія», а також українських КБ «Південне» і «Південмаш» 7 вересня вилетять в американський порт Лонг-Біч для визначення обсягів подальших робіт щодо «Морського старту». Практична робота поновиться десь після 20 вересня. Принаймні саме до цієї дати Держдепартамент дасть «добро» на реалізацію проекту. Так оптимістично заявив московському Інтерфаксу заступник генерального конструктора корпорації «Енергія», керівник технічного центру проекту «Морський старт» Валерій Алієв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати