Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Заарештований начальник Волинської митниці... перебуває у відпустці?

04 грудня, 00:00

Затриманий у Німеччині начальник Волинської митниці Олексій Чернишов, як стало відомо «Дню», ще не звільнений з посади. Вважається, що він перебуває у відпустці. Отже, після «відсидки» в Німеччині, може знову повернутися на місце своєї служби. А якщо німецька сторона видасть його Україні (а наші власті вже добиваються цього), то, ймовірно, зможе відразу ж спокійно вийти на роботу, бо тут його, можливо, навіть судити не будуть.

— Коли я був депутатом Верховної Ради, до мене зверталося багато людей з приводу грубих і безпринципних дій Чернишова. Зокрема, він звільняв кращі кадри, які відмовлялися підтримувати систему кругової поруки, що була характерна для Волинської митниці, — сказав кореспондентові «Дня» колишній заступник голови Служби безпеки України, а нині заступник міністра з надзвичайних ситуацій генерал-лейтенант Олександр Скіпальський. Він переконаний, що розгорнута Чернишовим діяльність стала можливою «завдяки підтримці високопосадових чинів із Державної митної служби України. Я міг би навіть назвати прізвища безпосередніх натхненників».

Зрештою, Олексій Чернишов мав добрі стосунки і з волинським керівництвом. Голова облдержадміністрації Борис Климчук, який очолює і обласний комітет у справах боротьби з корупцією та організованою злочинністю, навіть на солідних нарадах називав Чернишова не інакше, як «Льоша».

Арешт начальника Волинської митниці 37-річного генерала Олексія Чернишова минулого тижня підтверджений українським дипломатичним представництвом у Німеччині. За словами начальника Західної регіональної митниці Степана Крета, Олексій Чернишов у жовтні взяв відпустку за власний рахунок і після неї на роботі більше не з'явився. Судячи з інших свідчень, він виїхав за межі України — і безслідно зник.

Начальник прес-служби ДМС України Андрій Старостін на запитання журналістів спочатку повідомив, що генерал Чернишов звільнений з посади ще до виїзду за кордон, а потім виправив себе: рішенням голови ДМС України він відсторонений від роботи на митниці, але з посади не звільнений. Як можна було зрозуміти зі слів пана Старостіна, начальник Волинської митниці чимось проштрафився, його попросили дати пояснення, а він узяв відпустку і виїхав з України.

Що було далі, відомо із зарубіжної преси та розслідувань волинських журналістів. Зокрема, газета «Русский Берлин» від 16 —22 листопада ц. р. повідомила про те, що кримінальна поліція Баварії провела широкомасштабну акцію, внаслідок якої знешкоджено велику групу контрабандистів із громадян колишніх радянських республік. Ця банда займалася нелегальним ввезенням на територію Німеччини та інших західних країн сигарет та алкогольних напоїв.

Олексія Чернишова заарештували в Мюнхені. Він «засвітився», коли намагався зняти з банківського рахунку 2 мільйони дойчмарок. Разом із ним заарештовано ще трьох чоловік, а всього в руки німецької поліції потрапило 18 контрабандистів зі Сходу.

Нині генерал Чернишов перебуває в слідчому ізоляторі міста Мюнхена і чекає суду. Про це повідомила волинським журналістам помічник судді мюнхенського суду пані Редль, котра веде цю справу. Пані Редль зауважила, що Олексій Чернишов перебуває під вартою ще із 13 жовтня. Яке йому висунуто звинувачення, сказати не може.

Якщо пригадує читач, стаття «Спиртові річки, «зелені» береги» закінчувалася надзвичайно показовою розмовою кореспондента «Дня» з начальником Волинської митниці. На наше запитання: «Чи можете ви підтвердити, що контрабанда спирту на території митниці має місце?». Олексій Чернишов відповів: «Уперше чую про це від вас!».

Нині обов'язки начальника митниці виконує нещодавній заступник начальника Західної регіональної митниці Володимир Самолюк. Кореспондент «Дня» поставив йому те саме запитання, що й Чернишову: «Чи існують на Волинській митниці, на його думку, так звані «коридори» та «вікна», через які нелегально провозиться спирт?». В. о. начальника митниці відповів:

— Як посадова особа митниці можу стверджувати про відсутність, як ви кажете, «коридорів» або «вікон» на митному кордоні. Якщо у вас виникають сумніви щодо достовірності мною сказаного, ви маєте змогу звернутися в правоохоронні органи для спростування моєї позиції. Аргументуючи її, можу сказати, що митницею тільки торік було отримано спирту при спробах його незаконного переміщення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності на суму 3 мільйони 319 тисяч 800 гривень.

Свого часу, здається, Чернишов влаштовував керівництво Державної митної служби. Чи означає це, що влаштовували і традиції, започатковані молодим генерал-майором? І що буде робити Володимир Самолюк: наводити лад на Волинській митниці чи продовжувати традиції свого попередника?

№233 04.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати