Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Закордонні гастролі нащадків Бендера

21 квітня, 00:00
У хитромудрій винахідливості нашим співвітчизникам не відмовиш. Вигадані технології обману дають можливість непогано заробляти за рахунок своїх же земляків і там, за кордоном.

Стосовно українців у західних державах складається стереотип, який негативно позначається на іміджі нашої країни загалом. І є серйозні причини того. Лише недавно судовими органами столиці Італії до різних термінів позбавлення волі (від 4 до 7 років) засуджено шестеро луганців.

— На жаль, кількість наших громадян, затриманих із тієї чи іншої причини правоохоронними органами інших держав, щороку збільшується, — коментує факт начальник підрозділу УСБУ в Луганській області Сергій Степикін. — Це не може не викликати занепокоєння, тому що своїми протизаконними діями наші співгромадяни компрометують не лише себе, вони підривають міжнародний авторитет України. Крім того, затриманням громадян нашої держави можуть скористатися і представники іноземних спецслужб.

Перелік правопорушень, «які експортуються» деякими нашими громадянами, включає в себе рекет, крадіжки, розбої, проституцію... Останнім часом з'явилася новинка — шахрайські технології, що дозволяють непогано заробляти за рахунок своїх же земляків. Сергій Степикін розповів про один такий механізм.

Бюро з працевлаштування, що діє в Луганську, направляло чоловіка на роботу, скажімо, в Туреччину. Однак там він потрапляв не до роботодавця, а до посередника, який за додаткову винагороду брався забезпечити його роботою. Через місяць роботодавець під яким-небудь приводом звільняв працівника, заплативши йому 300 доларів, але, виявивши при цьому милосердя, радив йому звернутися до нового посередника. Той, узявши за послуги ті ж 300 доларів, знову влаштовував пролетаря на роботу, але вже до іншого господаря, з яким заздалегідь мав домовленість про звільнення через місяць. І так декілька разів, доки в людини вистачало терпіння і здоров'я для «заробляння» грошей.

Місцева поліція періодично влаштовує облави в місцях, де незаконно проживають українські мігранти. Тих, у кого немає можливості заплатити штраф і повернутися назад у свою країну, провадять за грати. І там вони можуть просидіти від декількох тижнів до декількох років.

Треба зазначити, що наші співвітчизники не втомлюються дивувати на Заході своєю безпосередністю. Сергій Степикін розповів просто забавний випадок про одного луганця, який із простоти душевної поставив на околиці Парижа курінь і став сіткою ловити рибу. У результаті потрапив у в'язницю за браконьєрство.

На що може сподіватися наш співвітчизник, який потрапив у чужій країні на лаву підсудних? Виявляється, що на допомогу може розраховувати тільки та людина, яка в зарубіжній країні перебуває на законних підставах і яка неправомірно затримана поліцією.

— Однак управління СБУ не має у своєму розпорядженні такої інформації про жителів Луганської області, — розповідає Сергій Степикін. — А от протилежних прикладів досить багато. Іноді доводиться чути скарги на пасивність українських дипломатичних установ, які нібито не поспішають прийти на допомогу нашим співгромадянам, які потрапили за грати. Однак, як правило, поширюються такі скарги від людей, які справді скоїли злочин або правопорушення за кордоном і потрапили під юрисдикцію країни перебування. Відповідно до норм міжнародного права, МЗС України може наполягати лише на тому, щоб громадянинові гарантували нормальні умови ув'язнення, надали адвоката під час судового процесу. Але вимагати звільнення громадянина України од відповідальності наші дипломатичні представництва за кордоном не можуть.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати