Замахи на президентів: запитання залишаються
Тема атак на президентські автомобілі стала основною в новинах СНД цього тижня. У понеділок обстріляли кортеж «батька всіх туркменів» Сапармурата Ніязова. Наступного дня надійшла інформація про те, що нібито шосе, яким повинен їхати кортеж Володимира Путіна, заміноване, і російський президент був вимушений їхати до Кремля обхідними шляхами. В обох випадках дуже багато залишається неясним.
Хто причетний до замаху на Ніязова? Версії найсуперечливіші. Особисто Туркменбаші звинуватив двох опозиціонерів — колишніх міністрів Імамберди Иклимова та Бориса Шихмурадова. Наступного дня затримали 16 підозрюваних, а начальник відділу міжнародної інформації апарату президента Сердар Дурдиєв заявив, що організаторів замаху «протегували деякі політичні діячі» Росії. При цьому він підкреслив офіційність своїх заяв, не назвавши жодного конкретного імені. У Росії назвали подібні обвинувачення «абсурдними». Поки ж, за інформацією радіостанції «Эхо Москви», туркменські спецслужби продовжують розслідування, а кількість затриманих, у тому числі й родичів підозрюваних, уже наближається до сотні. Тим часом у середу в Ашгабаті близько півтори тисячі осіб зібралися на мітингу, на якому вимагали стратити учасників замаху на президента.
Передбачуваний замах на Володимира Путіна виглядає ще більш загадково (якщо замах мав місце взагалі). Згідно з деякими повідомленнями, під так званою «президентською трасою» — Рублево-Успенським шосе — виявили три металевi ящики з вибухівкою. Дорогу перекрили на дві години, а кортеж Путіна поїхав обхідним маршрутом. Пізніше прес- служба Путіна та ФСБ заявили журналістам, що «не мають у своєму розпорядженні інформації» стосовно цього. Також повідомили, що жодної бомби на шосе не було. Проте деякі російські видання назвали останній інцидент не інакше, як четвертий за рахунком замах на президента. повідомило Бі-Бі-Сі. Вулфо