Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЗАПИТАННЯ «Дня»

Хто такий Ленін?
21 квітня, 00:00
Фігури такого масштабу, як Ленін, не залишають байдужим майже нікого, і у кожної людини — як би вона не ставилася до комуніста №1 ХХ століття — існує своє бачення — від нестримного поклоніння до лютої ненависті. Напередодні 22 квітня, дня народження «вождя світового пролетаріату» Володимира Леніна, який у радянські часи відзначався з великою помпою, ми звернулися до шанованих у суспільстві людей — вчених, політиків, суспільних діячів — з коротким запитанням: «Хто такий Ленін?»

Станіслав КУЛЬЧИЦЬКИЙ, професор, доктор історичних наук:

— Ми нічого не зрозуміємо у ленінізмі, якщо перечитаємо 55 томів праць В.Леніна, включно з опублікованим у 1999 році томом ненадрукованих раніше робіт. Він часто діяв зовсім не так, як говорив або писав. Мені він нагадує моряка, який спромігся провести вітрильник на зустріч штормовому вітру. У країні, населення якої складалося переважно з дрібних власників, Ленін побудував суспільно-економічний устрій, цілком позбавлений приватної власності. Причому не для того, щоб ощасливити людей, а щоб створити систему влади, міцнішої за яку не знала і не знатиме історія людства.


Орест СУБТЕЛЬНИЙ, історик (Канада):

— Ленін — геніальний автор трагічно-невдалого експерименту. Він створив найбільше в історії протиставлення человеческой природі.











Іван ЧИЖ, народний депутат України

— Володимир Ілліч Ленін — потужна історична постать, людина, яка вловила подих історії того часу, адекватно відреагувала на його виклики і, по суті, перевернула світ. Незалежно від того, хто і як ставиться до постаті Леніна, — це одна з найбільш масштабних фігур у світовій історії, а тим більше — в історії ХХ століття.








Любов КОВАЛЕВСЬКА, письменниця і журналістка:

— Безсумнівно, це геній, який міг перевернути півсвіту (якимось чином свідомість же треба було перевернути!) тільки злочинницькими методами, оскільки часу у нього було обмаль (адже люди могли одуматися!). Вся Історія якраз і свідчить про те, що людей, на жаль, швидше за все можна і об’єднати, і надихнути на якісь масштабні дії далекими від гуманізму і людських цінностей ідеями.






Георгій ПОЧЕПЦОВ, професор, політолог:

— Ленін — у першу чергу людина, що створила країну, яка входила до числа світових лідерів, що на сьогодні для нас вже недосяжна мета. Ленін, на відміну від наступних поколінь радянських керівників, мав й іншу культуру, й іншу ерудицію. Це був типаж публічного лідера, подібний західному, який потім ми благополучно втратили. Революція, напевно, завжди є випадковою: вона могла відбутися в цей момент, а могла й ні. Але на чолі революцій завжди — невипадкові фігури.

Продовження теми на стор. "Суспільство"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати