Перейти до основного вмісту

Заява МЗС України

21 березня, 00:00

Україна висловлює жаль з приводу неспроможності Ради Безпеки ООН як колективного органу, що несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки, знайти шляхи вирішення кризової ситуації навколо Іраку та невикористання в повному обсязі політичних і дипломатичних засобів її врегулювання, що має наслідком виникнення воєнного конфлікту.

Ми закликаємо зробити все можливе для мінімізації жертв серед цивільного населення.

Україна підтверджує свою принципову позицію щодо важливості недопущення дестабілізації становища на Близькому Сході, порушень міжнародного гуманітарного права та необхідності збереження територіальної цілісності Іраку.

Україна готова зробити свій внесок у відновлення миру і стабільності в Іраку та взяти участь у наданні гуманітарної та іншої допомоги населенню країн реґіону, в тому числі у постконфліктний період.

Президент РОСІЇ Володимир Путін, виступаючи на нараді у Кремлі, закликав США припинити операцію проти Іраку, назвавши воєнну кампанію «великою політичною помилкою». «Росія наполягає на якнайшвидшому припиненні воєнних дій», — сказав Путін. Росія, заявив він, «збирається проводити лінію на повернення ситуації в мирне русло та досягнення справжнього вирiшення іракського питання на основі резолюцій РБ ООН». Путін сказав, що воєнну акцію «нічим не можна виправдати», оскільки Ірак «не становив жодної небезпеки».

Згідно із заявою грецького міністра закордонних справ Георгіоса Папандреу, ГРЕЦІЯ, яка нині головує в Європейському Союзі, висловлює жаль, що іракське питання не було вирішено мирним шляхом. Виступаючи в Європейському парламенті під час дебатів з приводу війни в Іраку, Папандреу сказав, як повідомляє Бі-Бі-Сі, що відносини між ЄС і США як і раніше переживають серйозну кризу. Він закликав до відкритого трансатлантичного діалогу з метою подолати виниклі труднощі та повернути ООН центральну роль, яку ця організація повинна відігравати у вирішенні міжнародних криз.

Президент ФРАНЦІЇ Жак Ширак сказав, що його країна шкодує про початок війни. За словами французького лідера, Париж як і раніше переконаний у тому, що тільки ООН має право вживати колективні заходи заради збереження миру.

Уряд НІМЕЧЧИНИ виступив із заявою, в якій говориться, що початок кампанії є підставою для серйозного занепокоєння і викликає подив.

Прем’єр-міністр БЕЛЬГІЇ Гі Верхофстадт висловив глибокий жаль у зв’язку з тим, що для вирішення кризи навколо Іраку не було використано всі можливі мирні засоби.

Прем’єр-міністр ІТАЛІЇ Сильвіо Берлусконі, стійкий прибічник політики Вашингтона щодо Багдада, сказав, що сподівається на швидке закінчення війни.

Прем’єр-міністр ЯПОНІЇ Дзюн’їтіро Коїдзумі сказав, що розуміє та підтримує силове рішення.

Президент ФІЛІППІН Глорія Арройо також підтримала дії США з роззброєння Іраку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати