Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Звірі хочуть їсти щодня

Держава мiзерно фінансує зоопарки й не заохочує меценатів
23 квітня, 00:00
Десятки тисяч дорослих і ще більша кількість дітей — жителів Рівного — саме на перші теплі дні запланують поїздки до зоопарку. Рівненчани гордяться ним, мабуть, не менше, ніж кияни Хрещатиком.

Рівненський зоопарк є єдиним в усій Західній Україні й одним із шести в державі. Для порівняння, в однаковій з Україною за площею Німеччині — 260 зоопарків. На тринадцяти гектарах Рівненського зоопарку вельми привільно почувають себе 150 видів найрізноманітніших тварин. Є тут рептилії, птахи, риби, амфібії та ссавці. Про точну кількість тварин важко сказати навіть працівникам зоопарку. Бо тут ледь не кожен день хтось народжується.

Життя в наймолодшому українському зоопарку справді кипить. Але, за словами директора Рівненського зоопарку Олега Павлюка, він стикається з тими ж труднощами, що й керівник будь-якого підприємства. Треба вибити фінансування, переконати чиновників у тому, що звірі також живі істоти й їсти їм необхідно кожен день. Тому пошук коштів для прожитку численних тварин давно вже став основним головним болем працівників зоопарку. Держава виділяє на ці потреби не більше третини необхідних коштів. Однак навіть ці кошти надходять нерегулярно й далеко не повністю «живими грошима». Векселі та різноманітні взаємозаліки давно вже стали звичними для Рівненського зоопарку. Так само, як і борги. Зоопарк — установа сезонна. Мало хто взимку загляне сюди помилуватися на звірів. Наплив відвідувачів починається десь у середині квітня й триває до осені. За цей час адміністрації необхідно розплатитись з боргами і приготуватись до тривалої зими.

Прогодувати багатьох мешканців Рівненського зоопарку, що називається, задоволення не з дешевих. Наприклад, денне меню пари вовків складається з половини барана, а бурий ведмідь за один раз з'їдає стільки каші, що вистачило б на роту солдат. У Рівненському зоопарку підрахували, що для нормального функціонування цієї установи один вхідний квиток мав би коштувати не одну-дві гривні, як сьогодні, а... 170 гривень. Саме таке мiзерне фінансування не дозволяє розвивати мережу зоопарків в Україні.

Допомогти вижити зоопарку могли б комерційні структури. Однак, як вважає директор Рівненського зоопарку, при нинішньому ставленні держави до меценатства навіть дуже люблячі тварин бізнесмени остерігаються давати гроші на потреби зоопарків.

Утримання тварин — далеко не єдина проблема зоопарку. Дуже великі складності з поповненням експозицій новими тваринами. Як і в державі загалом, грошей на придбання тварин немає. Тварин, які народилися в неволі, міняють, й у такий спосіб виходять із положення. У всіх шести наших зоопарках утримуються тварини, які перебувають між собою в близькій спорідненості, що призводить до їх виродження.

І все ж, незважаючи на всі складності, зоопарки залишаються центрами притяжіння для змучених проблемами городян, і вони все охочіше йдуть сюди поспілкуватися з «братами нашими меншими». Про те, що наші люди знудьгувалися по спілкуванню з тваринами, знають і працівники зоопарку, тому уважно стежать за клітками. Вже зареєстровано випадки крадіжки тварин. А торік двоє рівненчан спробували влізти до клітки ведмедя й лева. Обох бідолаг буквально в останній момент удалося витягти із смертельних обійм хижаків. Однак, за словами працівників Рівненського зоопарку, всі без винятку його мешканці — тварини мирні й привітні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати