Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Краєзнавство — на велосипеді

«Велофорум Херсона» і Білозерський районний музей ім. Д. Багалія розробили новий туристичний маршрут
30 вересня, 18:00

Велорух набуває у Херсоні дедалі більшої популярності. Так, нещодавно у місті відкрито першу спеціальну доріжку для прихильників двоколісного транспорту. А останніми вихідними завершилася акція «Чисте джерело», яка увінчала відкриття краєзнавчого веломаршруту Херсон — Білозерка — Херсон.

Протягом попередніх тижнів активісти «Велофоруму Херсона» запрошували всіх небайдужих допомогти навести лад навколо джерела святого Іоанна, що в селищі Білозерка. Унікальність водойми полягає в тому, що кришталево чиста вода у них має однакову температуру протягом всього року — орієнтовно 14 градусів. Місце доволі популярне серед подорожувальників. Кам’янисті схили і стрункі очерети утворили тут кілька затишних купелей. Утім, через недбале ставлення до довкілля тут назбиралося чимало сміття і ріс бур’ян. Завдяки акції «Чисте джерело» це місце стало однією з головних зупинок нового турмаршруту: тепер тут чисто і затишно, встановлено нові велопарковки, посіяно газон, а на стіні сусідньої будівлі художники арт-гурту «ВакциНація» намалювали умовну карту подорожі з Херсона до Білозерки.

Як формували веломаршрут, і які ще цікаві місця потрапили до нього, «Дню» розповів краєзнавець Сергій ДЯЧЕНКО. «Сенс цього проекту полягає в об’єднанні херсонської і білозерської молоді довкола позитивної ініціативи — навести порядок у своєму домі і пізнавально проводити час, подорожуючи на велосипеді. Ми вирішили створити  маршрут, який треба долати не автомобільною дорогою, а вузенькими путівцями: мимо озер, річки Вірьовчиної і сіл, які виникли довкола цих водойм, — говорить Сергій. — Маршрут стартує в Херсоні біля Казенного саду. Це найстаріший рукотворний парк у місті, який створено у XVIII ст. У ньому є дуб — ровесник Херсона. Свого часу в саду зупинялися вельможі: Олександр Суворов, Григорій Потьомкін та інші. Далі за маршрутом     — інтернат у селищі Комишани, в будівлі якого жили колишні власники всього селища. Поряд також Благовіщенський монастир та територія колишнього маєтку князя Безбородька, який певний час володів землями сучасної Білозерки. Наступна зупинка — джерело святого Іоанна. З цього місця відкривається гарний краєвид на монастир і попередні зупинки по маршруту. Влітку тут можна буде покупатися, відпочити, якщо необхідно — підремонтувати велосипед. З останнім можна буде звернутися до веломагазину, що неподалік. Наступною зупинкою подорожі стане Білозерський районний музей ім. Д. Багалія. Нещодавно його фонд збагатився унікальною інтерактивною експозицією «Культура на дотик», присвяченою науковцю і письменниці Ользі Скороходовій, а також низкою інших експонатів з історії заснування селища. Керівництво музею залюбки відгукнулося долучити свій заклад до нашого маршруту, адже краєзнавча мандрівка без екскурсії в такому місці була б неповною».

Для охочих стартувати з Білозерки дорога проляже у зворотному напрямку. Загальна довжина маршруту — 26 км. Для зручності туристів протягом маршруту на різних об’єктах встановлено прапорці-путівники. А у місцях зупинок на спеціальних таблицях можна знайти довідкову історичну інформацію про дану територію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати