Борис ФІЛАТОВ: «Ми готові об’єднуватись з тими, хто реально захищає українські інтереси»
В неділю відбувся закритий з’їзд нової партії «Укроп». Про що говорили і яка мета?
З організацією з’їзду вийшла маленька епопея. Спочатку мова йшла про те, що він має проходити в Чернігові. Потім з’ясувалося, що з’їзд буде закритий. А вже в суботу стало відомо, що він відбудеться в Києві. Так само – закритий. І лише за кілька годин до його відкриття нам вдалося дізнатися місце і час. В середину журналістів не пускали. Про подробиці з’їзду після завершення заходу «Дню» погодився розповісти народний депутат Борис Філатов:
- Це був технічний з’їзд на якому обрана Політична рада, яка фактично є виконкомом. Ми маємо відповідати всім статутним документам партії. Вперше партійна рада буде займатись політичним будівництвом. Це, грубо кажучи, менеджмент. Після закритого з’їзду Політична рада разом із делегатами розпочнуть широке політичне будівництво. Ми хочемо все це зробити відкрито і створити електронні праймеріз по всій країні. Тоді відбудеться чергова відкрита рада, де ми вже зрозуміємо хто є лідером. Його якраз і обере ця рада. Ми не будемо сповідувати принцип, коли в лідери висувають за хороші обличчя і вони красиво говорять, а потім створюється базис в низах. Ми пішли іншим шляхом. В раду було обрано сім людей, в тому числі і мене. Окрім мене обрали Геннадія Корбана. Це людина з потужним коефіцієнтом досвіду. Також в раду були обрані Ігор Палиця, народний депутат Андрій Денисенко (колишній член проводу «Правого сектора»). Ще, враховуючи те, що партія «Україна майбутнього» вирішила приєднатись до нашої партії, три людини із цієї партії також були обрані в згадану раду.
Ми готові на поступки, але ніякого розподілу посад не буде. Ми готові об’єднуватись з тими, хто реально захищає українські інтереси. Підкреслюю - ми є проукраїнською патріотичною опозицією. «Окупаційний блок» не має експлуатувати тему опозиції до влади. Я озвучив на з’їзді чотири тезиси: робота на громадянське суспільство, зміна політичної структури влади та перехід в перспективі до парламентської республіки, вільна торгівля і підтримка підприємців, і останнє - це професійна армія та добровольчий корпус за прикладом естонського Кайселиту.
Щодо децентралізації влади думки в партійній дискусії наразі розділились. Хтось це вважає монополізацією влади, а хтось вважає це добрим шляхом, але недостатнім. Отже ми ще не сформували позицію відносно цього процесу. Я завжди підкреслюю, що децентралізація має бути не симуляцією, а реальною децентралізацією. Ще нам потрібні механізми балансу президентської влади. Президент має усвідомлювати, що він такий саме громадянин України, як і всі інші. Він має нести політичну відповідальність. Якби Януковича змістили політичним шляхом, то, переконаний, не було б війни.
Ми відкриті до всіх партій для співробітництва. Продовжуємо вести перемовини з «Україною майбутнього» та іншими політичними силам. Гадаю, що багато хто буде здивованим, коли ми проведемо відкритий з’їзд. Ми щільно працюємо з «Правим сектором». Наша партія – правіше центру. Ми йдемо рівними силами і не будимо змішуватись.
Author
Валентин ТорбаРубрика
Подробиці