Перейти до основного вмісту

Фотоальбом «Дня» здобув нагороду на конкурсі «Книжка року-2014»

Головний переможець — «Червоний виклик» Станіслава Кульчицького
04 лютого, 10:15

У Києві відбулася церемонія вшанування лауреатів XVI Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2014». Організували конкурс Центр рейтингових досліджень «Еліт-профі» та Інститут літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Переможців визначали у семи номінаціях («Хрестоматія», «Красне письменство», «Софія», «Минувшина», «Обрії», «Дитяче свято», «Візитівка»), кожна з яких мала кілька підномінацій. Короткі списки рейтингу впродовж чотириденної експертної сесії складали понад 70 критиків, журналістів, істориків, філософів, мистецтвознавців. Загалом в рамках конкурсу було оцінено 919 видань, а до коротких списків увійшли книжки 66 видавництв із восьми міст України.

Гран-прі «Книжки року-2014» здобув Станіслав Кульчицький за наукове дослідження «Червоний виклик. Історія комунізму в Україні від його народження до загибелі». На думку самого автора, рішення журі було зумовлене передусім актуальністю теми. «Ми почали виходити з комунізму ще 1991 року, але настільки кволо, що й досі в Україні є міста, які називаються Дніпродзержинськ або Кіровоград, — розповідає Станіслав Кульчицький. — В чому небезпека «совковості»? Зокрема і в тому, що такий суспільний лад виявився зручним для дуже багатьох. Комунізм поневолює людину, змушує її у всьому слухатися державу. Важливу роль у цьому відігравали не лише органи, а й такі явища, як анонімки, сексоти тощо.


ОТРИМУВАТИ ДИПЛОМ НА ЦЕРЕМОНІЮ НАГОРОДЖЕННЯ РЕДАКЦІЯ «Дня» ВІДРЯДИЛА МЕНЕДЖЕРА З РОЗВИТКУ ТА ЗВ’ЯЗКІВ ІЗ ГРОМАДСЬКІСТЮ ГАЗЕТИ КАТЕРИНУ МЕЛЬНИЧУК

Держава знала все про особисте життя й навіть думки своїх підданих. З другого боку, держава опікувалася кожним — наприклад, давала квартиру й загалом забезпечувала мінімальний рівень добробуту. Цей радянський патерналізм яскраво відображений у фільмі «Ирония судьбы». Не дивно, що багато хто й досі з ностальгією пригадує той період. Окрім як з комунізму, маємо виповзати сьогодні також із російського народу, адже для багатьох у нашій країні він донедавна уявлявся як майже тотожний українському. Для цього ми повинні передусім вивчати й повертати собі власну історію, яку присвоює (ще принаймні з часів Татищева та Карамзіна) Росія. У зв’язку з цим не можу не привітати ініціативу редакції «Дня» проголосити 2015 рік Роком Ярослава Мудрого».


ЗАВДЯКИ АКТОРАМ МАЙСТЕРНІ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА «СУЗІР’Я» ЦЕРЕМОНІЯ ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА ЯСКРАВЕ МУЗИЧНО-ТЕАТРАЛЬНЕ ШОУ

З видань Бібліотеки «Дня» журі відзначило фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка». Він переміг у номінації «Обрії» (підномінація «Українська публіцистика/сучасні мемуари»). В її межах експерти конкурсу розглядали видання, які, на їхню думку, відкривають читачеві нові обрії знання і формують світосприйняття. «Вважаю цю відзнаку цілком заслуженою, — розповідає президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, який був одним із експертів у номінації «Обрії». — На мою думку, суб’єктивне сприйняття членів експертної ради у цьому випадку вилилося в цілком об’єктивну оцінку. У виданнях з Бібліотеки «Дня» завжди помітні висока кваліфікація і серйозний підхід як до змістовного наповнення, так і до оформлення книжки. У них відчувається витончений професіоналізм людей, які точно знають, що і навіщо вони роблять. Саме цього не вистачає сьогодні багатьом видавцям».

«ДУМАЮ, ЩО ЗДОБУВ НАГОРОДУ ПЕРЕДУСІМ ЗАВДЯКИ АКТУАЛЬНОСТІ ТЕМИ. СЬОГОДНІ МАЄМО ВИВЧАТИ Й ПОВЕРТАТИ СОБІ ВЛАСНУ ІСТОРІЮ», — ПОЯСНЮЄ СВОЮ ПЕРЕМОГУ СТАНІСЛАВ КУЛЬЧИЦЬКИЙ

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати