Перейти до основного вмісту

Калiф через два мiсяцi

Термiн, встановлений Дмитру Дворкiсу «для полiпшення справ в областi», вичерпано
29 вересня, 00:00

— Цим цiкавитесь не тiльки ви. На сесiї, яку ми проводили 20 серпня, був запит групи депутатiв про те, чи надiйшла така вiдповiдь i яка вона. Але вiдповiдi з адмiнiстрацiї Президента ми так i не отримали.

— Призначаючи Дворкiса, Леонiд Кучма в телеiнтерв'ю сказав, що дає два мiсяцi для полiпшення ситуацiї в областi, а тодi, мовляв, буде видно. Вже пiшов третiй мiсяць. Скажiть, ситуацiя полiпшилась?

— За офiцiйними статистичними показниками, що вiдображають не бажану, а реальну дiйснiсть, стан економiки областi погiршується практично на всiх напрямках. У момент призначення Дворкiса жнива були в розпалi, за темпами збирання та за урожайністю ми мали один iз кращих результатiв в Українi. Але я сказав би, що все те за iнерцiєю дали напрацювання колишнього керiвництва обласної адмiнiстрацiї. А от зi збиранням пiзнiх культур — кукурудзи, цукрового буряка — вже почалися проблеми. У незадовiльному станi також комплекс робiт для завершення сезону та для створення необхiдного фундаменту пiд урожай 2000 року. І це за досить-таки сприятливих погодних умов, коли є й тепло, й волога, а на такому тлi легко працює технiка. Темпи проведення цих робiт мусили бути високими, а вони дуже низькi. Наприклад, щодо збирання цукрового буряка ми вiдстаємо вiд минулого року бiльше нiж на 30 вiдсоткiв. Маємо вiдставання й на iнших дiлянках.

Негативна тенденцiя й щодо зменшення поголiв'я великої рогатої худоби. З питань забезпечення зимiвлi худоби пора вже криком кричати та вживати досить-таки серйозних заходiв, щоб якось компенсувати вiдсутнiсть необхiдної кiлькостi кормiв. На жаль, такої стурбованостi я не бачу — думаю, через професiйну нездатнiсть, нерозумiння та неготовнiсть керiвника областi. Його iнтереси сьогоднi не полягають у вирiшеннi саме цих проблем, вiн бiльше зайнятий популяризацiєю свого iменi та своїх неiснуючих перемог. Така тактика є досить тривожною, тому що не цього чекають люди.

— Один з «козирiв» губернатора — його заслуги в зменшеннi заборгованостi із зарплат бюджетникам...

— Заборгованiсть щодо виплат освiтянам, медикам, працiвникам культури зменшилася суттєво, але на ще бiльшу суму було погашено заборгованiсть на початку лiта, коли Дворкiс не був головою обласної державної адмiнiстрацiї.

Судiть самi: в червнi ми погасили заборгованiсть на рiвнi 9 мiльйонiв гривень, тодi як у серпнi — на рiвнi 7 мiльйонiв. Але навколо цього питання тодi нiхто не здiймав галасу: дивiться, мовляв, якi ми хорошi.

— На останнiй сесiї у виступi одного з депутатiв прозвучало й таке: пiд вибори губернатор виплачує борги із зарплати за рахунок кредиту, взятого в банку пiд високий процент...

— Такий кредит на 3 мiльйони гривень був взятий у банку «Аваль» i оформлений за його розпорядженням обласним фiнансовим управлiнням пiд 45 процентiв термiном на 20 днiв. Оскiльки повернути кредит за такий короткий час нереально, вiн був пролонгований. За моїми даними, на сьогоднi вiн уже погашений. По-перше, операцiя не вiдповiдає механiзму оформлення таких кредитiв, бо це кредит бюджетний, тому повинно визначатися, за рахунок яких статей будуть погашатися проценти. По-друге, я взагалi не бачу в ньому нiякої доцiльностi, бо абсолютно незрозумiло, навiщо було брати три мiльйони й у межах пiвтора мiсяця їх повертати з тих самих надходжень, з яких можна було просто робити виплати, не витрачаючись при цьому на процентну ставку. А так у виграшi тiльки банк, який «наварив» грошi. Коли ми будемо заслуховувати фiнансове управлiння щодо звiту за виконання бюджету областi, то побачимо, звiдки взято кошти на погашення процентiв.

— Менi вiдомо, що ви були у Леонiда Кучми й мали з ним розмову. Як вiн вiдреагував на те, що на Вiнниччинi ситуацiя погiршується?

— Так, я справдi був у нього 7 вересня. Моє завдання було поiнформувати Президента про реальний стан речей в областi. А яке вiн рiшення прийме — це його справа.

— Що ж, оскiльки протягом трьох тижнiв нiяких дiй з боку Леонiда Даниловича немає, то це, мабуть, теж можна вважати вiдповiддю. Та давайте все ж таки повернемось до Вiнницi. Президiя обласної ради виступила з листом-протестом, в якому обвинуватила губернатора в незаконному втручаннi в дiяльнiсть органiв мiсцевого самоврядування та спробi силомiць створити слухняну йому депутатську групу. Це що — спроба дезорганiзувати роботу ради?

— Я думаю, що це намагання створити в громадськiй думцi хоч би видимiсть того, що його пiдтримує обласна рада. Мовляв, коли депутати виявляли йому недовiру, то вони помилялись, а ось тепер цi ж самi депутати його пiдтримують. Інакше, нiж фальсифiкацiєю, я таке дiйство назвати не можу, оскiльки до адмiнiстрацiї викликаються депутати, котрi працюють у виконавчiй владi, i пiдписують документ, змiсту якого нiхто не знає. Жодному не видано ксерокопiю того паперу, який вiн пiдписав у кабiнетi Дворкiса. Звичайно, президiя обласної ради повинна була вiдреагувати.

З моменту призначення Дмитра Дворкiса минуло два мiсяцi, i тепер я можу вiдверто заявити, що владою сьогоднi надiлена людина, яка зневажає закони України, — нiколи вона ними не користувалась, нiколи їх не поважала. Можна навести цiлий ряд випадкiв, коли тiльки рiшеннями суду, причому найвищої iнстанцiї, встановлювалася справедливiсть у питаннях, якi iнiцiювалися колишнiм керiвником мiста. Вiзьмiть найвiдомiший приклад: у судовому порядку його позбавили повноважень народного депутата, а вiн все ще намагається оскаржити це у Верховному судi. Конституцiйний суд пiдтвердив, що сумiщати посади не можна, здавалося б, тепер людина добровiльно повинна скласти повноваження, а вiн навпаки — досi добивається, щоб бути народним депутатом.

А кадрова полiтика? Президент України нагороджує голову Барської райдержадмiнiстрацiї за добру роботу — а через чотири днi його починають звiльняти з роботи за якiсь надуманi недолiки. Хiба цього не може помiтити Президент? Це говорить про те, що Дворкiс у кадровiй полiтицi не орiєнтується на справи, на думку депутатiв, керiвникiв, громадськостi, а свої вчинки пiдпорядковує тiльки своїм iнтересам.

Проте найстрашнiше те, що людинi, яка публiчно зневажає закони й Конституцiю України, за посадою пiдзвiтнi й пiдконтрольнi правоохороннi органи — саме тi органи, на якi державою покладено обов'язок забезпечити законнiсть. Всiм зрозуміло, до чого таке керiвництво ними може призвести. І це сьогоднi особливо мають знати тi, хто надiлив владою таку людину. Я переконаний, що подiбнi призначення мають бути неприпустимими.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати