Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Меморіальні заходи

До 87-х роковин Голодомору Український інститут національної пам’яті проводить інформаційну кампанію «Збережи пам’ять. Збережи правду»
25 листопада, 19:13

До 87-х роковин Голодомору Український інститут національної пам’яті проводить інформаційну кампанію «Збережи пам’ять. Збережи правду». Також Інститут закликає долучитися до акції «Запали Свічку пам’яті» — 28 листопада, після 16:00, засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців.

«Голодомор — це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» та Закону України «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні» від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані», — ідеться в офіційній інформації Міністерства культури на інформаційної політики.

«Ми розповідаємо сімейні історії про штучний голод, передаємо у музеї предмети тієї епохи, а також запалюємо свічку на вікні — у такий спосіб пригадування стає живим процесом, проявом небайдужості та належного вшанування борців та мучеників», — зазначив голова Українського Інституту національної пам’яті Антон Дробович. Крім того, у межах кампанії до 28 листопада в соціальних мережах Facebook, Instagram, Twitter та YouTube оприлюднюються соціальна реклама та відеоролики про Голодомор. Також відбуваються онлайн-лекції, які розкривають різні аспекти трагедії.

У регіонах також запланована низка заходів, зокрема у Вінниці на площі біля центрального Універмагу 28 листопада о 18:00 пройде акція «Запали свічку пам’яті», у Кропивницькому у п’ятницю відбудуться різні заходи в навчальних закладах, а в суботу о 16.00 покладання квітів до пам’ятного знака жертвам трагедії, у Луцьку відбудуться поминальні богослужіння та покладання квітів тощо.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати