Нас стало більше, ніж "52 мільйони"?
Цікаве спостереження: вже сьогодні вранці Центрвиборчком Вірменії мав у своєму розпорядженні попередні підсумки голосування другого туру Президентських виборів, що відбувся в республіці. В Україні ж процес підрахунку голосів затягнувся настільки, що це викликало серйозну стурбованість у міжнародних і вітчизняних спостерігачів, не кажучи вже про самих суб'єктів виборчого процесу.
У другій половині дня 31 березня Центрвиборчком сповістив попередні результати голосування лише в половині мажоритарних округів, хоча підрахунок голосів тут більш спрощений, ніж в одномандатних округах. Із проханням прокоментувати ситуацію, що склалася, кор. "Дня" звернулася до голів окружних комісій і лідерів політичних партій:
Вінницька окружна комісія:
- Зараз іде термінова робота з підрахунку голосів, дуже відповідальна. Тому я й не можу відволікатися на розмови.
Дніпропетровська окружна комісія:
- Окружна комісія, як і ЦВК, не вийде за рамки закону. Для вірного підрахунку голосів необхідно ретельно звірити документи, протоколи, що надходять із місцевих виборчих комісій. Адже помилка всього на декілька голосів може коштувати партіям 4% бар'єру. Тому краще потягнути час, ніж потім брати участь у судових розглядах.
Київська окружна комісія:
- Затримка результатів голосування - звичайний робочий момент. Враховуючи, що бюлетенів дуже багато: на кожній дільниці від 2 до 3 тисяч. Люди не спали дві доби, підраховуючи голоси, все звіряючи досконально. Робити трагедію з цього випадку, а тим паче якісь суб'єктивні висновки, не варто.
Запорізька окружна комісія:
- Новий ЦВК, ставши до роботи, не врахував одну річ - округів стало менше, але ж дільниць на них у 2 рази більше, враховуючи пропорційну систему нинішніх виборів. А значить, і подвійне навантаження на членів місцевих комісій. Відповідно, і час на підрахунок голосів удвічі збільшується. Не можна забувати про складні умови проведення виборів у сільських районах. Там деякі дільниці віддалені від окружних комісій на 300 кілометрів, і вчасно здати протоколи дуже проблематично.
Віктор Омелич, "Громада":
- У нас є не лише факти, але й відеозйомки найгрубіших порушень дільничних і окружних комісій. Все запротокольовано. Зокрема, факти існування паралельно 2-х виборчих комісій - однієї офіційної, а іншої - контролюючої, з місцевих органів влади.
А як вам такий прецедент, коли з виборчої дільниці до окружної комісії люди їдуть по дві доби, а знайти їх не можуть! А річ у тім, що члени місцевих комісій "по дорозі" заїжджають до районних, обладміністрацій, де й відбувається підлог, фальсифікація.
Йосип Віньський, блок СелПУ/СПУ:
- У нас є тверде переконання, яке грунтується на фактах, що йде відверта фальсифікація на користь деяких партій. Таких, наприклад, як НДП, АПУ і ПСПУ.
Сергій Терьохін, ПРП:
- Наскільки я знаю, не встигли встановити всі ці електронні засоби, які планувалися. Крім цього, коли в країнах Заходу виникає така затримка з підрахунком голосів, виникає підозра, що влада хімічить. Якщо якісь партії набрали близько 4 відсотків, їм можна підігравати в той чи інший бік.
Петро Симоненко, КПУ:
- Після того, як у понеділок усі засоби масової інформації припинили повідомляти, які відсотки ми маємо, ми маємо всі підстави сказати: робиться все, щоб зменшити той відсоток, який отримала комуністична партія.
Випуск газети №:
№60, (1998)Рубрика
Подробиці