«Нейтралiтет» розколов зелених
24 та 25 квітня у Львівському лісотехнічному університеті проходив VII позачерговий з'їзд Партії зелених України, на який — ніхто із офіційних керівників партії так і не прибув.
Саме тому організатори з'їзду говорили про те, що у Львові зібралася внутрішньопартійна опозиція, зокрема нещодавно позбавлений посади голови Київської міської організації, народний депутат Орест Мельников. При цьому мовилося, що львівське зібрання є абсолютно легітимне, а в його роботі беруть участь делегати від 14 областей.
До керівників партії та фракції в парламенті, зокрема Віталія Кононова, опозиціонери висловили ряд претензій. І найперша серед них — верхи відірвалися від партійних мас. У низці обласних організацій незаконно було змінено керівників. Зокрема, так сталось у львівській організації. Досить багато запитань у рядових зелених викликає й діяльність партійної фракції. На з'їзді було згадано і про те, що вельми дивні речі творилися з партійним списком — з'їзд затвердив один, а до ЦВК потрапив зовсім інший. І в тому списку чимало партійних активістів були відсунуті на невигідні місця. Натомість у прохідній частині списку з'явилися «грошові мішки». Перед виборами це пояснювалось тим, що для перемоги партії не вистачає деяких дрібничок, які, самі здогадуєтеся, в багатих завжди водяться. Рядові партійці на це купились, але минув рік і «нові зелені», як з'ясувалося, дотримуються зовсім іншої «зеленої» ідеології. Великий подив партійних опозиціонерів викликали й заяви Віталія Кононова про нейтралітет партії на президентських виборах. На їхню думку, для партії це неприйнятна позиція.
У результаті з'їзд задекларував повернення до класичної ідеології європейського зеленого руху, отже, в партії фактично утворилася внутрішня опозиція. Разом із тим під час з'їзду було здекларовано створення нової партії — Зеленої партії України, яка є правонаступницею ПЗУ. Її головою став Орест Мельников. Нова партія одразу ж стикається з вельми специфічною проблемою — розкол серед українських зелених стався дуже пізно, отож поки нова партія проходитиме процес легалізації, то може минути час на формальне включення у передвиборний процес. До того ж виборцям буде занадто складно розібратися стосовно двох партій з майже тотожними назвами.