Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Олег ТЯГНИБОК: ВО «Свобода» не має жодних фінансових зобов’язань

25 жовтня, 00:00

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» на чолі з Олегом Тягнибоком — поки єдина непарламентська сила, яка має шанси потрапити до Верховної Ради на дострокових виборах. Націоналіст Тягнибок, схоже, вибрав правильну тактику — жорстко критикує всіх, включаючи «патріотів» в образі БЮТ та НУ-НС, авторитет яких помітно впав у результаті безперервних чвар.

— Політична криза в Україні затягується, ключові гравці традиційно звинувачують одне одного. Хто, на ваш погляд, несе відповідальність за те, що країна поринає в політичний хаос?

— Політичну відповідальність несе псевдоеліта, яка керує державою. Сьогодні вона представлена трьома кримінально-олігархічними кланами. Це — Партія регіонів, БЮТ і «Наша Україна». Спілкуючись з простими людьми, все частіше доводиться чути таку тезу: от якби Януковича, Тимошенко та Ющенко відправити кудись на Північний полюс — всім стане краще. Якщо такі настрої є серед людей, це означає, що правляча верхівка довела державу «до ручки».

Своїм конфліктом БЮТ і «Наша Україна» ясно показали, що вони вже ніколи не зможуть жити під спільним політичним дахом, в житті не об’єднаються в одну коаліцію. Тут виникає запитання: чи варто за них голосувати, якщо вони, по-перше, не матимуть більшості кожен окремо, по-друге, якщо вони між собою не домовляться і не створять єдиної коаліції?

Тим більше, що ці політичні сили вже один раз по-крупному обманули своїх виборців. Під час виборчої кампанії лідери як БЮТу, так і «Нашої України» всі західні регіони обїздили з обіцянками домогтися визнання ОУН-УПА. Юрій Луценко, приміром, на кожному мітингу бив себе в груди і казав, що до першого січня 2008 року, кров з носа, ми ухвалимо закон про визнання УПА борцями за незалежність України. Теж саме й бютівці обіяли. Більш того, вони казали людям: не голосуйте за «Свободу», вона все одно не пройде, а ми пройдемо, й обов’язково доб’ємося визнання тих, хто боровся за українську державу. Чимало людей повірили цим обіцянкам. І що ж ми маємо? Закон про УПА лише не ухвалили, а навіть проекту не подали. Людей просто використали.

Сьогодні фактично відбувається руйнація основних інституцій держави, на наших очах приватизуються суди, прокуратура, МВС. Винуваті всі — як президентська вертикаль, так і прем’єрська команда, а також ті, хто називає себе опозицією.

— Припустимо, ВО «Свобода» проходить в парламент. З ким ви будете блокуватися?

— Ми готові вступити в коаліцію з силами, які погодяться проголосувати наші закони про люстрацію, про визнання ОУН-УПА, про заборону комуністичної ідеології, проголосувати наш проект Конституції, тощо.

— Дострокові вибори ще навіть як слід не стартували, а ВО «Свобода» вже відзначилася кількома гучними акціями. Зокрема — концертами за участю українських і навіть зарубіжних «зірок». Звідкіля у вас гроші?

— Це гроші середнього класу. Ще після виборів 2006 року в нас була створена так звана Економічна рада, куди входять підприємці, які підтримують «Свободу». Деякі з них є в наших партійних списках. Переважно, вони представляють малий та середній бізнес. Це є наші ідейні побратими — це люди, які думають так само, як думаємо ми. До того ж, посилення конфлікту між БЮТ і «Нашою Україною» привело до «Свободи» чимало тих людей, які вкладали гроші в помаранчеву революцію, але розчарувалися в її лідерах.

— У ЗМІ вперто ходять чутки, що вас підтримує дехто з бізнесменів, яких прийнято вважати президентськими меценатами.

— Це лише чутки. ВО «Свобода» як ідеологічна партія на сьогоднішній день не має жодних фінансових зобов’язань.

— Якщо Віктор Ющенко попросить вас підтримати його на майбутніх президентських виборах, що ви скажете?

— Я сам буду балотуватися на президента.

— А в другому турі?

— Якщо чинний президент підтримає мою кандидатуру в другому турі, я буду вдячний йому за це.

— Хто буде в списку «Свободи»?

— Перша п’ятірка буде така, як і в 2007 році — Тягнибок, Ільєнко, Фаріон, Бенюк, Сич. Із нових облич в першій десятці може з’явитися журналіст Ігор Мірошниченко.

— ВО «Свобода» розпочала нинішній політичний сезон ініціативою ліквідувати автономію Криму. Чи не призведуть ваші зусилля до зворотного ефекту — посилення відцентрових тенденцій на півострові?

— По-перше, соціологічні опитування показують, що бажання жити саме в автономії, а не в області, не є серед кримчан надто домінуючим. Їм байдуже, де вони живуть, — чи в автономії, чи в області, — для них важливо, щоб протягом трьох місяців курортного сезону туди туристи їздили і залишали гроші.

Але сам факт того, що ми підняли це питання, вже призвів до певних позитивів. Після нашого звернення до СБУ з приводу подвійного громадянства було проведено відповідні рейди, і близько сорока мешканців Криму позбулися українського громадянства через те, що у них було зафіксовано паспорти іншої держави. Відчувши опір, Росія була вимушена призупинити свою «паспортну агресію».

Перетворивши Крим в область, ми б мали менше проблем з можливою втратою територіальної цілісності. Що легше відірвати від України: Кримську автономію чи, наприклад, Харківську область?

Окрім того, в державі треба проводити адміністративно-територіальну реформу. Влада мусить контролювати ситуацію по всій території держави. Звичайно, про ущемлення економічних прав тих чи інших регіонів навіть мови бути не може.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати