ОПИТУВАННЯ "ДНЯ"
Анатолій Селіванов, начальник відділу Верховної Ради по зв`язках з органами правосуддя:
- Як звичайний громадянин я теж вірю, що закон - це найперша істина, яка повинна панувати в країні. Раніше суд не лише не був незалежний, а й не мав правового підгрунтя, щоб шукати цю істину. Сьогодні я сподіваюся, що тільки суд зможе захистити громадянина. Бо він став активним учасником правовідносин.
Василь Дурдинець, Директор НБР, Голова Комітету по боротьбі з корупцією при Президентові України:
- Не можу сказати, що не довіряю суду. Але важливо, щоб жодна гілка влади не втручалася в діяльність іншої. Ну і, звичайно, кадри, які б в межах закону і здорового глузду виносили рішення. Я обов`язково підніматиму питання про те, щоб Міністерство фінансів зайнялося негайним фінансуванням судової влади. Не хотілося б потратити до судді, який думає тільки про те, що вже три місяці не одержує зарплату.
Микола Хандурін, заступник міністра юстиції:
- Тут є певна проблема. Якщо позивач добре знає право, або має гарного адвоката, то існуючі структури судової влади і форми судочинства дозволяють це зробити. Переважна більшість суддів - порядні, моральні люди. Але як і в кожній структурі державної влади є негативні вийнятки.
Ілля Бєлєнький, асистент проекту "Закон в дії" від Freedom House:
- Не довіряю суду, як і владним структурам загалом. Хоча, якщо рішення не задовольнить мене, буду оскаржувати. Неконституційно діяти не буду.
Олександр Задорожний, директор юридичної фірми "Проксен":
- Судді - найбільше незахищена категорія громадян. Вони ті ж нормальні люди, з тими ж проблемами. Та й судово-правова реформа не принесе змін, коли не зміниться ставлення до закону, починаючи від голови держави. Тоді і судді будуть дотримуватися закону. В залежності суддів сьогодні винна сама держава. У вирішенні цього питання варто було б повчитися у США, де суддя - недоторканий.
Випуск газети №:
№45, (1998)Рубрика
Подробиці