Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Партійні пристрасті обласного масштабу

05 вересня, 00:00

Нинішню осінь депутат Верховної Ради від Херсонщини Анатолій Безуглий запам'ятає надовго: пленум обкому Компартії України більшістю голосів виключив його з своїх лав "за порушення партійної дисципліни і дискредитацію керівних органів Компартії". Безуглого звинуватили в тому, що він брав діяльну участь у створенні в області первинних організацій Прогресивної соцпартії, "невпопад" голосував на сесії Верховної Ради.

Колишній комуніст Безуглий виключення з КПУ не вважає трагедією, а швидше актом самоочищення. Він вважає, що "у КПУ немає спроби очиститися від "перевертнів". Газета "Коммунист" жодного разу не опублікувала імена зрадників партії, тим самим прикриваючи їх. І в КПУ спостерігається дволикість... Деякі комуністи голосували при прийнятті закону про декларацію доходів "проти", як, наприклад, секретар обкому Г. Найда. Чому ж він боїться оприлюднити свої доходи?"

Згадав А. Безуглий і минулу зиму: "Коли 7 лютого 1997 року проводилося голосування про призупинення зарплати в органах уряду, Верховної Ради до погашення заборгованості працюючим і пенсіонерам, 23 комуністи Верховної Ради не голосували чи голосували "проти" за принципом: своя сорочка ближче до тіла. Нехай інші голодують, аби мені бути ситим".

"Із лав КПУ, наступниці КПРС, що зрадила інтереси людини праці, я змушений вийти. Не довіряю", - заявив він.

Відступником і зрадником для Херсонського обкому КПУ став і депутат облради Павло Сурін. І йому загрожує те ж формулювання, що й Безуглому. За те, що висував звинувачення проти першого секретаря обкому Г. Найди.

Проте херсонські комуністи не втрачають оптимізму і стійкості. Хоча їх супротивники з настанням осені додали обертів і від методів мітингового шельмування перейшли до цивілізованіших: під своїми політичними гербами і лозунгами організовують концерти, спортивні змагання, як це практикує НДПУ. А крайова організація НРУ придумала "Томатне свято". Із змаганням борців у червоній помідорній пульпі. І щось у цьому є символічне: у багатьох державних установах й досі полум'яніють ленінські лозунги, у т. ч. в обласній раді і облдержадміністрації...

Сьогодні на Херсонщині діють обласні і районні осередки 15 партій, членами яких (дані на 1.06.97 р.) є 14 700 чоловік. Іншими словами: на кожних тисячу чоловік у регіоні припадає 85 партійців. За чисельністю найбільшими (по 4500 чол.) є Селянська і Аграрна партії України. У трійці лідерів і Компартія - 2500 чол. Можна припустити, що наймасовіші передвиборні баталії розгорнуться на ланах і фермах, де щодня чути невдоволені оцінки щодо державної політики, діяльності Верховної Ради України. Проте все це приватні розмови...

Крайова організація НРУ схильна звалювати вину на негаразди у регіоні насамперед на керівні органи області, підкріплюючи висновок статистичними викладками. Нещодавно рухівська газета "Наш край" опублікувала списки обласних держслужбовців. Їх минуле нерозривно пов'язане саме з діяльністю на компартійній ниві. На електорат це подіяло. А до наступних виборів може й забудеться. І комуністична газета "Вірність" дохідливою мовою роз'яснила народові свою позицію. Не варто думати, що публікації як і саму "Вірність", мало хто читає. Щовихідного біля Центрального колгоспного ринку у Херсоні, у спеку чи негоду, стоїть два літніх і один юний комуністи, продаючи з коментарями комуністичні видання...

Мало надій у електорату хіба що на одну партію - шанувальників пива. Ще з 1995 року вона взагалі не подає голосу, хоч пиво в Херсоні шанують навіть школярі...

Осінь - кінець літньої партійної сплячки. Частіше, ніж дощі, проходять у Херсоні різні прес-конференції, не змовкають телефонні дзвінки в корпункті "Дня". Заявляють про себе нові громадські об'єднання, такі як "Добробут Херсонщини".

"А які у вас плани на осінньо-зимовий період?", - запитав я одного обласного партійного керівника і почув: "Набридла балаканина на рівні Києва. Що буде далі - не знаю..."

Херсон

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати