Перейти до основного вмісту

ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ

17 жовтня, 00:00
ФОТО УНIАН

Віталій Кличко збирається балотуватися в мери на перевиборах

Фракція блоку Віталія Кличка у Київраді передала в Окружний адміністративний суд Києва судовий позов, iз вимогою скасувати всі рішення Київради від 1 жовтня 2007 року відносно розподілу понад двох тисяч гектарів земель. Про це в ході передачі документів до суду в вівторок розповів лідер блоку Віталій Кличко. «1 жовтня у Київраді стався безпрецедентний в історії випадок, коли за п’ять годин було розподілено понад дві тисячі гектарів з порушенням регламенту і з порушенням подачі документів», — заявив В. Кличко. За його словами, фракція В. Кличка, фракція Блоку Юлії Тимошенко та фракція Партії регіонів у Київраді зробили все для того, щоб ці рішення було скасовано. В. Кличко підкреслив, що сьогодні його фракція передала документи до суду, а пізніше документи подаватимуть БЮТ і Партія регіонів. Він підкреслив, що вони оскаржать усі рішення, прийняті на сесії Київради 1 жовтня і зажадають їх перегляду, повідомляє Інтерфакс-Україна. Він також відзначив, що за оцінками експертів вартість землі, розподіленої 1 жовтня, складає від семи до десяти мільярдів доларів. В. Кличко також повідомив журналістам про свій намір брати участь у наступних виборах мера.

Раніше прес-служба Київміськадміністрації повідомила, що мер столиці Леонід Черновецький сумнівається, що підпише всі рішення щодо виділення земельних ділянок, прийняті Київрадою 1 жовтня, оскільки «низка рішень, можливо, ущемляють права киян. Якщо я не був присутній на сесії, то це не привід протягати земельні питання, які можуть виявитися протизаконними», — сказав мер. Як повідомлялося, 1 жовтня Київська міська рада виділила понад 600 земельних ділянок, у тому числі близько 450 — громадянам під приватну забудову. Фракції Блоку Юлії Тимошенко, блоку Віталія Кличка й Партії регіонів відмовилися брати участь у засіданні.

Марина Ставнійчук підбила підсумки виборів

Заступник голови Секретаріату Президента, представник Президента в Конституційному Суді й Центральній виборчій комісії Марина Ставнійчук вважає за необхідне в рамках реформування Конституції ухвалити кодекс про вибори й референдуми. Таку думку вона висловила під час виступу на відкритому засіданні ради громадсько-політичного об’єднання «Український форум». «Дуже важливо в рамках конституційної реформи працювати над кодексом про вибори й референдуми. Я підкреслюю: не виборчого кодексу, а саме кодексу про вибори й референдуми. Бо якщо законодавство про вибори добре або погано, але розвивається, то закон про проведення всеукраїнських референдумів є старим і недосконалим», — сказала Марина Ставнійчук. На її думку, в ході підготовки кодексу про вибори й референдуми необхідно повернутися до питання виборчої системи. «Очевидно, що пропорційна система не підходить для проведення виборів на загальнодержавному рівні, і тим більше, не відповідає потребам проведення виборів на місцевому рівні. Це була помилка, і Олександру Морозу необхідно її визнати як ініціатору проведення місцевих виборів за пропорційною системою», — вважає вона. Крім того, за її словами, необхідно удосконалити процедуру терміну призначення виборчих процесів. «Можливо, варто звернутися до досвіду франції або Росії, де в короткий проміжок часу проводяться президентські та парламентські вибори, що дає можливість президенту спиратися на парламентську силу або навпаки», — пояснила заступник голови Секретаріату Президента. Також Марина Ставнійчук заявила, що «партійний принцип для формування виборчих комісій — не той принцип, за яким вони повинні формуватися», пояснивши при цьому, що такий принцип в значній мірі заважає, зокрема ЦВК, як показала практика, належно, неупереджено розглядати певні питання й приймати з них рішення, передає Unian.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати