Перейти до основного вмісту

Президента підштовхують до конфлікту з Верховною Радою, -

17 травня, 00:00

- Пане Віталію, які, на ваш погляд, перспективи затвердження бюджету країни?

- Це могло би статися й до кінця травня, однак, мені здається, що це питання перекочує аж на червень. Бо є багато сил, які не бажають його швидкого ухвалення, хоч і не декларують цього. Це - частина лівих, зацікавлених, з оглядкою на майбутні вибори, у нестабільній ситуації, з другого боку - певні пропрезидентські сили, які підштовхують Президента до штучного підігрівання конфлікту між ним та ВР.

- Ваша думка про розгляд парламентом питання про відставку свого спікера?

- Наша фракція називає це "акцією тих, хто дуже довго сумнівався". Фракція Руху якраз належить до тих, "хто не сумнівався": і коли обирали голову ВР, і коли Рух уперше ініціював питання про його відставку. Наша позиція залишається незмінною, однак ми сумніваємося в доцільності розгляду цього питання саме тепер, коли для продуктивної роботи парламенту залишилося тільки півроку. По суті, треба думати більше не про зміну голови ВР, а про те, хто має відповісти за наслідки діяльності парламенту. Багато чого ВР не встигла зробити, зокрема провести реформу виборчого законодавства. Отже, "акція тих, хто дуже довго сумнівався", могла дуже зашкодити роботі парламенту. Крім того, є побоювання, що цей процес іще й штучно підігрівають ті, хто не знає, чим все може закінчитися.

- Стосунки між Президентом і прем`єром: чи є сенс говорити про неприховане протистояння між ними?

- Я переконаний, що так воно й насправді є. Президент, здається, не знає, що йому робити, - адже він навчений попереднім гірким досвідом (і саме через це пройшов), що в нашому суспільстві всі, хто йде у відставку з високих керівних посад, увіходять до категорії "вигнаних", у яких згодом з'являються шанси для ще вищого злету. У цьому розумінні нинішній прем`єр для Президента є бідою, але вони мусять іще довго йти в одній упряжці. Якщо якась особистість нас не задовольняє, то ми, зрештою, маємо дочекатися того моменту, коли ця особистість (прем'єр чи, скажімо, спікер) звітувала б про роботу та про наслідки своєї діяльності, а не йшла б у відставку згідно з указом Президента чи рішенням ВР, розв'язавши руки для участі в наступних виборчих кампаніях.

Розмову вів Юрій РУДНИЦЬКИЙ, "День", Полтава

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати