Що заважає жити на світі
А РЕШТА 60 - ВIДПАЛИ САМI
Роки минають, а проблеми залишаються. Вони завжди з нами. У дослідженні (1200 респондентів), проведеному компанією "СОЦІС-Геллап" учасникам інтерв'ю було запропоновано назвати чинники, що тією чи іншою мірою вплинули на стан їхнього здоров'я, стосунки з тими, хто їх оточує, та особисте благополуччя впродовж останнього року.
Найнегативніше на здоров'я опитаних вплинули:
- поганий стан навколишнього середовища за місцем проживання; п'ята частина респондентів визначили цей чинник як такий, що дуже вплинув на стан здоров'я;
- погане харчування - це, мабуть, одна з найгостріших проблем, судячи з відповідей респондентів: 32% заявили, що проблеми з харчуванням у році, що минув, призвели до сильного погіршення здоров'я; тішить той факт, що 21% респондентів за останній рік не зустрічалися з такою проблемою;
- медичне обслуговування - більш як третина респондентів (36%) погіршення свого здоров'я за минулий рік пов'язують саме з якістю медичного обслуговування.
Це не дивно, оскільки сподіватися на вітчизняну охорону здоров'я вже немає сил, а на західну - ще немає грошей. Крім того, 34% вважають, що їхнє здоров'я погіршилося через відсутність можливості повноцінно відпочивати, а чверть - поскаржилися на повсякденну суєту та поспіх.
Водночас, за даними дослідження, спостерігається якийсь парадокс. А саме:
- 43% відповіли, що не мають справи з важкою фізичною роботою; стільки ж не можуть поскаржитися на нервову роботу;
- 57% учасників дослідження жодним чином не пов'язують погіршення власного стану здоров'я з неприємною атмосферою чи поганими стосунками на роботі;
- для 67% опитаних не існує поняття незручний робочий графік (незручні зміни, понаднормові роботи);
- не впливають на стан здоров'я більшості наших громадян санітарно-гігієнічні умови праці, оскільки 58% респондентів не зустрічаються з такою проблемою.
Душевну рівновагу більшості вдається зберегти. На запитання:"Чи були у вас упродовж останнього місяця якісь ситуації, що порушили вашу душевну рівновагу?" - 62% опитаних відповіли:"Ні".
Серед тих респондентів, чию душевну рівновагу було все-таки порушено (а таких 38%), скарги, насамперед спрямовувалися за адресою таких "груп порушників":
- чоловік або дружина - 24%;
- чиновники державних установ - 23%;
- працівники сфери обслуговування (у магазинах, на ринках тощо) - 22%.
- перехожі на вулиці й співпасажири в транспорті - 20%;
- керівники підприємств, де працюють респонденти - 17%;
- свої діти - 17%;
- колеги по роботі чи сусіди - 13%.
Найменше (4%), як виявилося, учасників опитування роздратовували люди інших політичних переконань.
Третина опитаних упродовж наступного року рідше зустрічалася з друзями та рідними, а 32% - стали навіть менше розмовляти з ними по телефону. Більшість (74%) відзначили, що не ходять ні в театри, ні в кіно, зате кожний п'ятий почав частіше відвідувати поліклініку.
На закінчення трохи про нагальне. Лише три відсотки громадян змогли похвалитися поліпшенням житлових умов (у 15% вони погіршилися, у 82% - не змінилися). Можна так само порадіти за наших співгромадян (хоча їх усього 4%), які минулого року вдало вклали велику суму грошей, збудували будинок чи здійснили велику купівлю (квартира, автомобіль тощо). А кожний десятий відповів, що його (її) спіткала невдача, пов'язана із втратою великої суми грошей. Більшість (83%) опитаних оминули події, пов'язані з фінансовими вкладеннями або втратами. Швидше за все, така "стабільність" пояснюється відсутністю предмета вкладення чи втрати.
Випуск газети №:
№84, (2007)Рубрика
Подробиці