«Швидка допомога» для журналістів
Національна спілка журналістів України оголосила про відкриття «гарячої» телефонної лінії для повідомлень про утиски ЗМІ та окремих журналістів, повідомило вчора агентство Інтерфакс- Україна. Як підкреслює НСЖУ, «ми хочемо, щоб ніколи не мав продовження страшний список колег, які загинули, зникли, були побиті».
Факси або телефонограми з повідомленнями про утиски ЗМІ або журналістів можна надсилати за номером автовідповідача-факсу в Києві (044) 224-49-60 з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00 (тривалість кожного сеансу — 5 хвилин). Крім того, повідомлення про всі випадки порушень прав і свобод представників мас-медіа можна надсилати до НСЖУ поштою або на електронну адресу sju@info.kiev.ua.
Безперечно, такий почин НСЖУ можна тільки вітати, хоча виникають деякі сумніви щодо того, наскільки ефективною може бути така методика захисту прав журналістів. Як повідомив кореспонденту «Дня» голова НСЖУ Ігор Лубченко, в кожному конкретному випадку Спілка журналістів збирається вживати відповідних заходів — залежно від обставин. У певних випадках, зазначив Ігор Лубченко, можливо, буде достатньо дзвінка й втручання НСЖУ в ситуацію, в іншому — виступу із заявою тощо. НСЖУ збирається також надавати ЗМІ та журналістам юридичні консультації (що, власне, робить уже нинi).
КОМЕНТАР
Ольга ТАУКАЧ , генеральний директор телекомпанії «Гравіс»:
— З одного боку, щодо ефективності роботи такої «гарячої» телефонної лінії, то я (мабуть, як і більшість моїх колег) песиміст. Але, з іншого боку, це чудова нагода зібрати реальну, об’єктивну інформацію про те, що ж відбувається — насамперед у регіонах, у віддалених від центру місцях. Адже в Києві ми, журналісти, більш-менш тверезо оцінюємо ситуацію, і можемо — я не кажу — допомогти один одному, але принаймні зрозуміти, на якому рівні знаходиться свобода слова. А ось що робиться в райцентрах та обласних центрах, ми, по суті, не знаємо. Це буде чудове соціологічне дослідження, грунтовне, яке дозволить потім і аналітикам, і політикам, і журналістам розібратися в ситуації і розуміти, в якій країні ми живемо, яку державу ми будуємо.