Перейти до основного вмісту

Удар нижче рейтингу

25 лютого, 00:00
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ МОБІЛІЗУЄ СВІЙ ЕЛЕКТОРАТ ЗА РАХУНОК «БЛИЖНЬОГО» / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Поки країна спостерігала за тим, як «помаранчеві» обмінюються «люб’язностями», з’ясувалося, що й в опозиційному домі теж відбувся невеликий скандал. Цього тижня лідер Партії регіонів Віктор Янукович на мітингу в місті Ровеньки Луганської області пояснив присутнім, що «кожен голос, відданий за будь-яку іншу партію, крім Партії регіонів, працюватиме на «помаранчеву» команду». Слід зазначити, щось подібне робить Юлія Тимошенко, лідер однойменного блоку, коли вселяє виборцям думку, що ці вибори будуть виборами прем’єр-міністра, й одночасно заявляє про свої прем’єрські амбіції.

Від Януковича особливо перепало партії «Відродження». Віктор Федорович назвав їх «хамелеонами, які сьогодні хочуть забрати голоси у Партії регіонів». «І хоч би що вони казали, хоч які лозунги висували, вся їхня діяльність, по суті, спрямована на те, щоб послабити Партію регіонів», — сказав лідер ПР. І це ще не все: під час телепрес-конференції на Луганському кабельному телебаченні Янукович заявив, що порадив шахтарям, щоб вони виставили варту та не пускали на поріг народного депутата України Геннадія Астрова-Шумілова (члена фракції «Відродження»).

Звісна річ, фракція політичної партії «Відродження» обурилася та відповіла гнівною заявою. «Твердження, що партія «Відродження» відбирає голоси у Партії регіонів є образливим для мільйонів виборців, які не є кріпосними Януковича, і їхні голоси не є власністю Партії регіонів», — йдеться в заяві.

Запитання: за що Віктор Федорович соратників образив? Причин може бути кілька. Перша, найочевидніша, — мобілізувати свій електорат. Мовляв, нащо розбазарювати дорогоцінні відсотки на сили, які мають сумнівні шанси потрапити до парламенту?

Причина друга: Янукович намагається дистанціюватися від колишніх союзників, оскільки подумує про створення коаліції з головними опонентами — «Нашою Україною». Хоч це і дивно, союз цих двох сил уже не здається таким «екзотичним». І «Нашій Україні», і «Регіонам» невигідно перебувати в опозиції. Першим — бо все-таки їхній лідер — Президент, регіоналам з їхніми «заводами та пароплавами» там теж не дуже затишно. До того ж, днями прем’єр-міністр Юрій Єхануров, перший номер НСНУ, заявив, що після виборів у «Верховній Раді можуть бути створені будь-які найнесподіваніші коаліції». Таку заяву цілком можна розглядати як певний «месидж».

Утім, на думку експертів, «Регіони» набагато більше зацікавлені в коаліції з «Нашою Україною». «Сам Янукович розуміє, що створити антипомаранчеву коаліцію — не означає отримати важелі влади. Повинна бути стійка коаліція та нормальні конструктивні відносини з Президентом», — сказав «Дню» голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. На думку політолога, інші представники «непомаранчевої» опозиції (наприклад, блок «Народна опозиція» Вітренко), навіть якщо пройдуть до Ради, стійкими союзниками не будуть. «Тут є відмінність інтересів великого бізнесу та радикалів, які хочуть війни», — зазначив він.

І ще одна деталь: «олігархи» тепер стали меценатами та принесли Президенту 26 мільйонів доларів на «Мистецький арсенал». Чим не початок для майбутніх відносин?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати