Перейти до основного вмісту

Встановлення результатів в окрузі № 63 на Житомирщині – тест на відповідальність

12 листопада, 11:40
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Минулого понеділка Житомирський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про недійсність так званого уточненого протоколу Окружної виборчої комісії округу № 63 (центр – Бердичів) із встановлення результатів виборів серед кандидатів-мажоритарників. Це означає, що має виконуватися рішення Житомирського апеляційного адміністративного суду про повний перерахунок бюлетенів на даному окрузі. Однак на момент передачі даного матеріалу підсумки були підбиті приблизно на 15 з 225 дільниць. Станом на середину дня вівторка стало відомо, що Центральна виборча комісія офіційним розпорядженням дала Окружній виборчій комісії 15 днів на перерахунок голосів.

На думку Володимира Білика, юриста виборчого штабу одного з кандидатів, цього буде замало. Головна причина – необхідність ретельної перевірки кожного бюлетеня, кожного етапу підрахунку голосів. Тому що буквально відразу після оприлюднення 27 – 28 жовтня на сайті ЦВК попередніх результатів обробки підсумків голосування в електронному вигляді, згідно з якими переміг самовисуванець Олександр Ревега (екс-регіонал), штаб Павла Жебрівського (мав другий результат із відставанням близько 800 голосів), деякі інші кандидати заявили про численні порушення в ході встановлення результатів виборів. Зокрема пресі, в тому числі авторові цих рядків, показали відеозаписи, де чітко видно, як уже в приміщення ОВК члени дільничних комісій переписують власні протоколи. Незважаючи на явні ознаки необхідності перевірки правильності підрахунків голосів, ЦВК шляхом офіційних листів та звернень до судів (відповідні документи оприлюднені) чомусь намагалася цього не допустити.

Пан Білик вважає, що з огляду на малий термін, відведений ЦВК для перерахунку бюлетенів, його не буде проведено своєчасно, а відтак вибори по цьому округу можуть бути визнані недійсними. Як наслідок – повторні вибори. Крім того, він зазначив, що визнавши аргументи на користь перерахунку голосів, суди не ухвалили звернень до правоохоронних органів щодо встановлення винних у порушеннях виборчого законодавства.

Скільки потрібно буде майданів, щоб наші політичні керівники, нардепи, урядовці, бізнесмени, та й більшість громадян усвідомили необхідність дотримання принципу чесних виборів? І вжили необхідних законодавчих заходів (зокрема, про паритетний принцип формування виборчих комісій із кандидатів парламентської більшості та опозиції), а радше потурбувалися би про залучення до них найперше чесних, а не «зручних» людей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати