Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Закон про вибори президента загубився знову?

16 лютого, 00:00

Щоправда, відносно термінів виникла чергова суперечка. Якщо вірити голові ВР О.Ткаченку, то закон відправлено Президенту 2 лютого. Те ж саме каже й автор основного проекту закону Олександр Лавринович — що закон уже як мінімум два тижні тому передано в адміністрацію. Проте завідувач відділом прес-служби Президента Петро Остапенко не зміг впевнено сказати «Дневі», чи надійшов закон у адміністрацію взагалі. Тож навряд чи можна чекати завтра на рішення Президента.

Теоретично, за Конституцією, пропущення президентом 15-денного терміну означатиме, що «закон вважається схваленим Президентом України і має бути офіційно оприлюднений». Але це теоретично. У тій же статті Основного Закону сказано, що голова ВР «невідкладно» надсилає підписаний закон Президентові. Та це не завадило багатостраждальному законові про вибори два тижні після прийняття парламентом тинятися невідомо де. Усім цим містичним поневірянням закону додає пікантності той факт, що депутати вже знають про основні зауваження Президента до закону! Хоча на брифінгах прес-секретар Л.Кучми О.Мартиненко досі відмовлявся давати коментарі до закону від імені Президента, зважаючи на відсутність офіційного тексту.

Олександр Лавринович у інтерв’ю «Дневі» припустив, що джерело інформації — відповідальні працівники АП, які готували Кучмі зауваження. Відомо, зокрема, що Президент запропонував зменшити термін виборчої кампанії зі 180 до 120 днів. Перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко вже заявив УНІАН, що для Компартії це не має значення, позаяк «КПУ давно досягла певного авторитету і їй вистачить будь-якого часу для проведення активної передвиборної кампанії». Можна тільки порадіти за комуністів, але заслуговують на увагу досить прагматичні мотиви Президента. «Це один з елементів надання переваги діючому главі держави над усіма іншими його потенційними конкурентами. Діючи, він буде використовувати всі адміністративні й інформаційні важелі, а інші кандидати — тільки з моменту офіційного початку кампанії зможуть хоч трошки наблизитися до цих можливостей», — заявив «Дневі» Лавринович.

Погоджується Компартія, за словами її лідера, і з іншою президентською поправкою: що громадяни України зможуть віддати свій підпис лише за одного кандидата в Президенти. Комуністи пояснюють свою позицію бажанням уникнути торгівлі підписами. Хоча член «Громади» Леонід Косаківський заявив «Дневі», що з урахуванням такої пропозиції цілком можливі провокації, коли за небажаних кандидатів підставні особи ставитимуть повторні підписи — суд зніматиме таких кандидатів із реєстрації. Оскільки комуністи мають у парламенті найбільшу фракцію, можна припустити, що не прийняти поправки голови держави і подолати його прогнозоване вето буде не зовсім легко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати