Чому Добкін?
«Або про це попросили в Кремлі, що викликає стійкі підозри, або це якісь внутрішні причини і особиста відданість Ахметову», - експерт
Партія регіонів сьогодні переживає важкі часи. Після втечі з країни їх керівника, колишнього президента Януковича і його найближчого оточення, для цієї політичної сили наступив етап серйозної деморалізації. Спочатку пройшов парад відмежування і засудження свого лідера членами партії. Потім регіонали почали «пачками» покидати рідну фракцію і у терміновому порядку перефарбовуватися.
Партія, що звикла домінувати в політичному житті країни, знаходилася в шоковому стані. Тим не менш, хоч трохи оговтавшись, паралельно почалася внутрішньовидова боротьба за спадщину найбільш потужної за кількістю членів та за ресурсами партії. З’їзд ПР, де мали б обрати нового голову та висунути єдиного кандидата в президенти, довелося відкладати кілька разів.
Учора нарешті таки довелося зібратися, бо відтягувати вже не дозволяли терміни для реєстрації кандидатів. Перша частина з’їзду проходила у закритому режимі – після останніх подій регіоналам точно було про що поговорити. Журналістам довелося чекати у прес-центрі. Але навіть там було чутно виступи на підвищених тонах.
«Ми повинні вибачитися перед виборцями та однопартіцями за все, що відбулося останнім часом, - емоційно виступав Олександр Єфремов. – Разом з тим, ми повинні навчитися відстоювати тих, кого по політичним мотивам переслідує нинішня влада, інакше, ми як партія приречені». Не забув голова фракції ПР дорікнути і своїм політичним опонентам: «Озброєні люди у Києві – це не є європейська держава».
Окремою темою стало виключення з партії колишніх керівників. «Ми повинні зізнатися собі, що було учора – партію відсторонили і забули, - кричав Нестор Шуфрич. – Ми йому (Януковичу – Авт.) віддали частину себе, а він нас зрадив і втік, забравши своїх. Але якраз ті, хто залишився, і є справжня команда Партії регіонів. Азарова здали за нашими спинами, його відсторонили від впливу в уряді, хоча саме він протистояв «арбузовщині». Засновники партії неодноразово доводили до Януковича, що так не можна з партією, але він нас не слухав. У відповідь ми побачили золоті злитки і батони».
«У 2005 році, коли багатьох з нас «пресували», Азаров ходив з помаранчевим шарфиком на Майдан, - парирував Борис Колесніков. - Потім ще було багато інших прикладів, які він робив не на користь партії. Він не заслужив моїх добрих слів. Його треба виключити з партії». Проти Азарова виступив і міський очільник Харкова Геннадій Кернес, навівши свої приклади.
В результаті Азарова таки виключили з партії. Заради цього навіть довелося голосувати окремо. Така ж участь спіткала – Януковича, Арбузова, Клименка, Коновалюка, Шишацького. Їх «звільнили» одним пакетом.
Перед з’їздом партії, регіонали неодноразово заявляли про необхідність оновлення та реформування партії. Після кадрових питань, з’їзд проголосував за зміну статуту. Відтепер керівні посади (почесного голови та голови партії, першого заступника та заступника голови політради) ліквідовані. Замість них структурою керуватиме політрада та президія політради. Секретарем президії обрано Бориса Колеснікова, який фактично і очолив партією. До складу президії увійшли: Олександр Вілкул, Михайло Добкін, Олександр Єфремов, Борис Колесніков, Олександр Ледида, Дмитро Шенцев, Вадим Новинський, Володимир Рибак.
Ну і головним дійством цього дня, звичайно, стало голосування за єдиного кандидата в президенти. Не дивлячись на гарячі дискусії і взаємні звинувачення, ним став Михайло Добкін. За нього проголосувала абсолютна більшість делегатів з'їзду. Як відомо, раніше окрім Добкіна висловили бажання балотуватися (і не дочекавшись з’їзду зареєструвалися) також Юрій Бойко, Сергій Тігіпко і Олег Царьов. На з’їзді були присутні і виступали всі, окрім Царьова. За Добкіна проголосували 315 делегатів, за Тігіпка – 26, за Бойка – 15, за Царьова – 1 делегат.
«Партія регіонів стиснулася до двох, від сили трьох регіонів, - коментує «Дню» політолог Андрій Золотарьов. - Ці вибори ПР фактично зливає. Завдання полягало в тому, щоб висунути харизматичну кандидатуру на президентських виборах, тим самим, створити плацдарм для дострокових парламентських виборів. Але з Добкіним навряд чи це завдання буде вирішено. На сьогоднішній день він має близько 4% рейтингу, у того ж Тігіпка підтримка суттєво вища. Сьогоднішнє рішення може обернутися провалом для ПР на парламентських виборах».
«Тим, чим так довго пишалася ПР – монолітність рядів і позицій, все пішло прахом, - говорить експерт. - Я думаю, через деякий час, ми дізнаємося, чому все-таки Ахметов підтримав Добкіна – про це попросили в Кремлі, що викликає стійкі підозри, чи це якісь внутрішні причини і особиста відданість. Наприклад, дніпропетровські, запорізькі регіонали – не в захваті від висунення Добкіна. Ахметов сьогодні фактично стає єдиним батьком-утримувачем Партії регіонів. Група так званих «газовиків» відходить на другий план. Це вже очевидно».
Author
Іван КапсамунРубрика
Політика