Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Наші захисники боронячи всіх нас, самі залишаються не захищеними в цивільному житті

06 грудня, 14:22
Фото з фейсбук сторінки Генеральний штаб ЗСУ

Сьогодні Збройні Сили України відмічають 31 річницю з дня заснування, з них вісім років минули у бойових діях в московсько-Українській війні. Раніше це свято для більшості залишалося невідомим і його переважно відмічали військовослужбовці та їх родини. Тоді як нав’язане Кремлем з пропагандистською метою 23 лютого залишалося святом для більшості українців аж до цього року. Кремлівський проект «День захисника» успішно просував в Україні ідеологію «московського миру», «георгіївської стрічки», «братських народів». Але 24 лютого 2022 кардинально все змінило, усунуло будь-які суспільні протиріччя і пробудило серця українців до захисників України.

Сьогодні, в День Збройних Сил України, у всіх соціальних мережах будуть поширюватися красиві картинки, хештеги «Вірю в ЗСУ», писатимуться слова вдячності Збройним Силам України. І в цей святковий день, коли ви, мої дорогі друзі українці, коли вітатимите нашу армію, прошу  згадати нещодавний випадок з військовослужбовцем, який у тамбурі вагону добирався додому в короткострокову відпустку. Це для нас дуже гучний моральний виклик, бо цей випадок не єдиний, він просто став публічним. Війна триває, а в суспільстві досі знаходяться екземпляри, які дозволяють собі зневажливо ставитися  до ветеранів війни та військовослужбовців. Зауважте, що ці ганебні вчинки трапляються на підконтрольній Україні території, а що буде, коли Україна звільнить окуповану Слобожанщину, Крим. Не варто себе тішити, що там будуть всі раді нашій Перемозі. З часу настання миру пройде й ейфорія до ЗСУ, а випадки, як з військовослужбовцем у вагоні, можуть почастішити, особливо в регіонах, які були окуповані 8 років. Треба брати до уваги фактор, що частина чоловічого населення окупованих територій приймала участь у бойових діях проти Збройних Сил України, вони та їх родини переважно не будуть палати любов'ю і повагою до ветеранів.

Питання потребує якнайшвидшого законодавчого врегулювання, і якщо це не робити вже сьогодні, коли ще є час для якісної підготовки Закону, то завтра вже буде пізно. Тому 18 листопада 2022 ініціював перед Президентом України петицію про подання до Верховної Ради України Законопроекту «Про відповідальність за неповагу до військовослужбовців, ветеранів війни», в якому надати правове визначення поняттю «неповага до військовослужбовця, ветерана війни» та на законодавчому рівні передбачити випадки, які вважати проявами неповаги до військовослужбовців, ветеранів війни. Запровадити адміністративну відповідальність з накладенням передбачених Законом санкцій, наприклад штрафу у максимальному розмірі.

Фото надане автором

Петицію переважно підхопили військовослужбовці, деякі з них голосували прямо в окопах, їх родини поширюють її серед своїх близьких та знайомих. І коли сьогодні будете писати «Вірю в ЗСУ», не забудьте зайти за посиланням та своїм голосом підтримати захисників не лише хештегом, а віддати свій голос за важливу, на мій погляд, ініціативу. В ці хвилини вони захищають нас, а ми зобов'язані захистити їх!  

Руслан Радецький

petition.president.gov.ua

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати