«Справа Корбана»: загострення
Експерт: «Друга серія із переслідуванням політика підтверджує, що Президент і надалі прагне послабити вплив Коломойського на внутрішньополітичні процеси»
Напередодні Нового року з’явилась нова хвиля загострення ситуації в так званій справі Геннадія Корбана. Нагадаємо, що лідеру партії «УКРОП», якому Генпрокуратура висунула низку звинувачень за ч.3 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права), раніше було визначено запобіжний захід – домашній арешт.
Багато експертів вважають, що справа проти Корбана є тиском на Ігоря Коломойського. Тим паче, що сам арешт лідера «УКРОПу», який стався з порушеннями, був паралельно із місцевими виборами в жовтні.
І ось цього тижня в четвер суддя Микола Чаус задовольнив клопотання прокуратури про примусовий привід Геннадія Корбана для проведення судово-медичної експертизи. Того ж дня політик пережив хірургічне втручання в Інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Наступного дня адвокати політика заявили про вчинення злочину лікарями, які дозволили хворому покинути межі лікувального закладу.
Прес-служба партії «УКРОП» повідомляє, що 27 грудня Дніпровський районний суд міста Києва продовжив судове засідання за матеріалами провадження про розгляд клопотання щодо зміни запобіжного заходу Корбану на тримання під вартою. Сам Корбан на засіданні не був присутній, адже, як повідомляють адвокати, його не було викликано належним чином. Крім того, для продовження розгляду справи сторона обвинувачення не надала висновок судово-медичного огляду про те, чи може підозрюваний брати участь у засіданні.
Обвинувачення ж вважає, що стан Корбана задовільний – прокурор Олександр Голінченко заявив клопотання про примусову доставку політика на судове засідання.
Важливим моментом є те, що зала суду заповнена невідомими особами, які назвалися журналістами російського телеканалу «Дождь». Натомість, показати свої посвідчення присутні не змогли. Невідомі зайняли місця у залі, через що журналісти й депутати, які теж прибули на засідання, змушені були тіснитися позаду – повідомляють в «УКРОПі». Представник партії Денис Борисенко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що «дисципліновано о 8.30 представники телеканалу «Дождь» зайняли всі місця у залі, де слухається справа Корбана. Тітушки Порошенка в дії».
У перерві засідання адвокат Оксана Томчук заявила, що визначати, чи може лідер «УКРОПу» брати участь у судовому засіданні, має право лише судово-медична експертиза, яка має здійснюватися фахівцями з відповідною ліцензією. Зокрема вона повідомила, що «судово-медичне обстеження може здійснюватися виключно судово-медичними експертами, які мають на це відповідні повноваження… Все, що може зробити Інститут Амосова, – це зафіксувати певний стан здоров’я». Інститут серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова надав відповідь, що він не може робити висновків, чи в змозі політик брати участь у судовому засіданні, оскільки медичний заклад не має відповідних повноважень.
При цьому адвокат зазначила, що стан здоров’я Корбана погіршився після того, як він вчора був транспортований до суду. У неділю стало зле і Оксані Томчук. «Зараз вона в кареті «швидкої», – повідомив Денис Борисенко. – З нею працюють лікарі».
Інший адвокат Геннадія Корбана Олександр Лисак стверджує: «Нонсенс, щоб людину в такому стані везли до суду для розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу, не дочекавшись висновків експертів, можна це робити чи не можна. Фактично сьогодні перекладають всю відповідальність на суд, щоб суд ухвалив рішення без відповідних документів»
«ЦЕ МОЖНА КВАЛІФІКУВАТИ ЯК ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ЗА ПОЛІТИЧНИМИ МОТИВАМИ І ВИБІРКОВЕ ПРАВОСУДДЯ»
Михайло БАСАРАБ, політолог:
– Мені важко збагнути логіку і мотивацію цього вчинку. Зрозуміло, що таке рішення приймалося «нагорі». Однозначно, що арешт Корбана не відбувся б, якби на це не було відповідної вказівки Президента і його волі. Тому друга серія із переслідуванням Корбана, а фактично групи Ігоря Коломойського є підтвердженням того, що Президент і надалі наполегливий у своєму бажанні послабити вплив Коломойського на внутрішньополітичні процеси. Я б не брався за аналіз звинувачень, які висувають Корбану слідчі органи. Але переслідування пана Корбана можна кваліфікувати як переслідування за політичними мотивами і вибіркове правосуддя. Адже Президент не почав системного наступу на корупцію та елітну злочинність. Нещодавно вийшло інтерв’ю Коломойського з різкими заявами, від якого він сам відхрещується, кажучи, що не давав такого інтерв’ю. Зважаючи на те, що наш Президент – достатньо імпульсивна людина і в деяких моментах буває надемоційним, не можна виключати, що черговий крок у справі Корбана зумовлений низкою доволі гострих заяв Коломойського на адресу Петра Порошенка.
«ПЕРЕСЛІДУВАННЯ КОРБАНА МАЄ НА МЕТІ РЕАЛІЗАЦІЮ ПЕВНИХ ЗАВДАНЬ ДЛЯ ПОРОШЕНКА»
Віталій КУПРІЙ, позафракційний народний депутат:
– Переслідування Геннадія Корбана має на меті реалізацію певних завдань для Порошенка. Одне з цих завдань – переслідувати потужного опонента. Корбан – представник партії «УКРОП», і цей тиск здійснюється проти всього руху політичної партії. Друге завдання – це відволікти увагу від нагальних питань про відсутність результатів по боротьбі з корупцією, про ганебний бюджет, який ухвалено, адже зараз люди лише про це й говорять. Зі свого боку хочу додати, що ми прогнозували певні дії, оскільки 30 грудня спливає термін домашнього арешту Геннадія Корбана. І якщо не буде ухвалено інше судове рішення, то він звільняється з-під арешту. Але те, що такий тиск буде настільки брутальним із порушенням прав людини, ми не очікували.
Author
Валентин ТорбаРубрика
Політика